Dubljević odličan i pod temperaturom, Valensija skupo prodala kožu

Piše: Reprezentacija.me 662 pregleda Dodaj komentar

Real Madrid poveo je u seriji sa 1:0 odbranivši domaći teren u prvoj utakmici finala, Bojan Dubljević pružio vrhunsku partiju iako je bio vidno pod temperaturom.

Fantastičan meč, dostojan finala, viđen je u prvom susretu Real Madrida i Valensije. Razlike među ekipama gotovo da nije bilo i samo su nijanse odlučile o večerašnjem pobjedniku.

Prve dvije četvrtine odigrane su po principu “sve što možeš ti, mogu i ja”. Igrači Valensije imali su odgovor na svaki potez Madriđana te je nakon prvih 10 minuta rezultat bio 21:21, a na poluvremenu 43:43. Bojan Dubljević je vidno osjećao neprijatnost, stručni štab Valensije mu je starom dobrom metodom “ruka na čelo” mjerio i temperaturu, ali Dubljevičius nije dao da ga to sputa. Odigrao je možda i svoj nabolji meč u ovogodišnjem plejofu.

Nešto jače otvaranje treće četvrtine viđeno je od strane kraljevskog kluba, Rudy Fernandez je vratio vrijeme par godina unazad i nosio Real na svojim leđima. Valensija je u posljednju četvrtinu ušla sa 6 poena minusa.

Posljednji period utakmice obilježila je prava drama. Valensija se trojkama rezultatski vratila u meč i od tog momenta, svaki napad na obije strane igrao se kao da je odlučujući. Koš za koš razmjenjivale su ekipe u Palacio de Deportes areni gdje je naročito do izražaja došlo iskustvo vječnih reprezentativaca Španije, Rudy Fernandeza i San Emeteria.

Ipak, uz vrlo jaku odbranu, domaća publika je ponijela Real do pobjede. Prelomili su meč Madriđani na dva i po minuta do kraja poenima Sergia Llulla “odlijepivši” se na +7. Bojan Dubljević je odmah uzvratio trojkom, ali se do preokreta nije moglo. Konačan rezultat 87:81 za Real Madrid.

Na kraju, Bojan Dubljević je upisao 19 poena i bio najefikasniji igrač gostiju, uprkos tome što se, u najmanju ruku, nije osjećao sjajno. Pratili su ga San Emeterio sa 14 i Sikma sa 13 poena. U pobjedničkom timu Reala, Sergio Llull 20, Rudy Fernandez 19.

Naredni meč igra se za dva dana od 18:30, takođe u Madridu.