Crna Gora poražena od Mađarske na startu EP u Poljskoj

Piše: Ognjen 639 pregleda Dodaj komentar

Rukometaši Crne Gore poraženi su na startu EP u Poljskoj od selekcije Mađarske rezultatom 32-27.

Dugo naši rukometaši nisu mogli da probiju minus od 3 gola i priđu Mađarima, promašeni su neki ziceri u ključnim momentima tako da se više od poraza nije moglo.

Loš početak i devet primljenih golova u uvodnih 10 minuta (9:3), donijeli su Mađarima sigurnost, a našem timu probleme.

Ipak, tokom prvog dijela “lavovi” su se stabilizovali, prije svega zahvaljujući sjajnom Vuku Borozanu, koji je rešetao sa bekovskih pozicija, a podršku mu je pružao Vladan Lipovina.

Na poluvremenu rezultat je bio 16-12 za Mađare.

U drugom poluvremenu kao što rekosmo dugo je Crna Gora pokušavala da slomi Mađarsku i uspio je Stefan Čavor svojim golom da smanji na 25-23. Nakon toga ipak primamo tri gola u nizu, pravimo greške i polako ali sigurno dopuštamo Mađarima da nas potpuno slome.

Nismo imali rješenje za pivota Mađarske Banhidija, kao i sjajne bekove Ančina, Boda i Džamalija.

Najbolji u našem timu bio je Vuko Borozan sa sedam dok su Grbović i Čavor dali po 5.

Crna Gora će u drugom kolu D grupe Evropskog prvenstva u ponedjeljak od 20.15 igrati protiv Danske.