Cedevita Olimpija prejaka za Megu, Simonovići vodili glavnu riječ

Piše: Ognjen 790 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Cedevita Olimpije pobijedili su Megu u Beogradu 87:63 u premijernom meču nove sezone u regionalnoj ABA ligi.

Košarkaši Mega Bemaksa po prvi put igraju ABA ligu kao domaćini u Beogradu i na njihovu žalost doživjeli su poraz u hali “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu.

Već od samog starta je gost nametnuo svoj ritam i pokazao da je s razlogom favorit u ovoj utakmici, pa je poslije uvodnih 10 minuta košarke imalo prednost 16:8.

Dejan Milojević je uspio da podigne svoje izabranike, koji su se vratili odličnom igrom na startu druge dionice.

U jednom momentu bilo je samo 26:22 za Cedevita Olimpiju, ali tada kreće nova serija gostiju iz Ljubljane i na “velikom odmoru” smo imali rezultat 41:32.

U drugom poluvremenu su maltene samo odrađivali posao košarkaši Cedevita Olimpije i po ulasku u posljednji kvartal svima je bilo jasno ko je pobjednik, samo se čekao konačan rezultat, koji je glasio 87:63.

Najefikasniji pojedinac je bio nekadašnji kapiten Crvene zvezde Marko Simonović sa 24 poena, dok je Kodi Miler Mekintajer postigao 13 uz 10 skokova i pet asistencija.

Na drugoj strani najbolji je takođe naš Marko Simonović, samo je on postigao 12 poena, a jedan manje je ubacio plejmejker Partizana na pozajmici u Megi Uroš Trifunović.