Budućnost vraća seriju u Beograd!

Piše: Reprezentacija.me 868 pregleda Dodaj komentar

U drugom meču polufinalne serije između Budućnosti i Crvene Zvezde, plavi su savladali goste rezultatom 63-57 (13 : 13) (20 : 10) (9:14) (21 : 20).

Majstorica koja će biti odigrana u Pioniru odlučiće finalistu Aba Lige. Budućnost je odbranila domaći teren i pokazala drugo lice od onog iz prvog meča u Beogradu. Sjajna odbrana, raspoloženi Savović i Popović, maestralni Ilić, koncetracija, kontrola reketa sve smo to vidjeli u Morači, a skoro ništa u glavnom gradu Srbije.
Zvezda je otvorila dobro meč, serijom 4-0, ali je domaćin na krilima Savovićeve trojke napravila seriju 7-0. Ipak, Zvezda stiže Budućnost i posle prvih deset minuta igre rezultat u Morači bio je 13-13.
Ekipe su se na početku druge četvrtine smjenjivale u vođstvu, onda na scenu nastupa Boris Savović koji sa dvije trojke dovodi Budućnost na plus 6, stiže serija od 9-0 plavih koji na poluvrijeme imaju dvostruku prednost i plus deset 33-23.

U drugom poluvremenu Zvezda je dala gas, i preko dvije trojke Gudurića i sjajnom rolom Nejta Voltersa se približava Budućnosti na minus 5.
U posljednjoj četvrtini na scenu stupaju mladi igrači Budućnosti Petar Popović i Aleksa Ilić. Petar u napadu brilijantan, a svoje nadmoćne fizičke predispozicije je ponovo prikazao Ilić i na obje strane terena svoj tim pogurao ka vrlo važnom trijumfu. Sjajnu rolu večeras imao je i bivši igrač Partizana Nemanja Gordić, koji je i više nego dobro zamjenio Markusa Vilijamsa.

Najefikasniji kod plavih bio je Boris Savović sa 15 poena i 11 skokova, Gordić je upisao 12 poena, Rejnolds je dodao 7.
Kod gostiju najbolji je bio Gudurić sa 17 poena, a jedino ga je Volters ispratio sa 11 postignutih poena.
Budućnost je bila dominantnija u skoku (40-31), imala dvije asistencije više, a obje ekipe su praktično imale indentičan procenat šuta za dva (42%-42%) i za tri (22%-21%).

Crvena Zvezda će 4. Aprila dočekati Budućnost u Pioniru, gdje če se odlučivati o finalisti Aba Lige u sezoni 2016/17.