“Morača” neosvojiva tvrđava: Budućnost treći put u sezoni savladala Cedevita Olimpiju

Piše: Vladan 241 pregleda Dodaj komentar

Derbi 18. kola donio je 40 minuta „rata” na parketu „Morače”, koja je ostala neosvojiva tvrđava za goste u ABA ligi i nakon dvije godine, tri mjeseca i 10 dana – Budućnost Voli je u veoma uzbudljivom obračunu savladala Cedevita Olimpiju 93:91 i sa skorom 12:3 ostala jedan od najozbiljnijih kandidata za prva dva mjesta.

Posljednja koja je u podgoričkom hramu košarke trijumfovala u regionalnom takmičenju bila je Primorska, 20. oktobra 2019. godine (83:80). Tada je ekipu iz Kopra vodio Jurica Golemac, koji je bio na pragu prekida sjajnog niza domaćih sada kao strateg Ljubljančana, ali je tim Aleksandra Džikića odbio sve nalete slovenačkog šampiona i u samom finišu prelomio meč za 30. vezanu pobjedu na svom parketu u ABA ligi.

Koliko je meč bio ravnopravan, najbolje govori činjenica da je najveća prednost gostiju bila šest razlike (31:25), a domaćih sedam (52:45), nakon što je Džastin Kobs iskoristio slobodno bacanje na početku 2. poluvremena zbog tehničke Golemca nakon isteka prvih 20 minuta.

„Plavi”, međutim, nisu dugo zadržali tu prednost, da bi Džejkob Pulen sa dvije vezane trojke u 30. minutu preokrenuo na 70:67.

Iza linije 6,75 je na isteku 3. kvartala pogodio i Edin Atić, pa se u posljednju dionicu ušlo kao da se nije ni igralo.

Budućnost je povela 74:70, Cedevita Olimpija preokrenula na 78:76, domaći serijom 6:0 došli do 82:78, ali je Pulen svoje najjače oružje po ko zna koji put isprobao na Podgoričanima i nepuna dva minuta prije kraja smanjio na 84:83.

Nakon neuspješnih ataka na obje strane, Vladimir Micov je pomalo hazarderski šutnuo za tri poena već na startu napada, iako je do tada sa te distance gađao 7-2. Srećom, ovog puta je pogodio i 80 sekundi prije kraja povisio na 87:83.

Zek Ogast i Pulen su izjednačili na 46 sekundi do kraja, da bi Kobs preko ruke Jake Blažiča pogodio trojku za 90:87 na 25,3 sekundi do kraja.

Golemac je uzeo tajm-aut, nakon kojeg je Zoran Dragić realizovao oba bacanja, a Denis Džerom Sili uzvratio istom mjerom.

Ogast je smanjio zakucavanjem na 4,6 sekundi do kraja, da bi loptu opet primio Sili i realizovao prvo bacanje. Drugo je promašio, ali je Micov odbio loptu i tu je bio kraj.

BUDUĆNOST VOLI – CEDEVITA OLIMPIJA 93:91 (23:22, 28:23, 19:25, 23:21)

Budućnost Voli: KOBS 17 (6-5), Atić 13 (1-1), Šehović, MICOV 13, Barović, SILI 13 (6-4), Tarolis, Nikolić 6 (3-2), JAGODIĆ-KURIDŽA 9 (2-2), Popović, RID 14 (2-2), Peri 8 (1-1).

Cedevita Olimpija: Pulen 17 (2-2), FEREL 6 (2-2), EDŽIM 5 (2-1), Duščak, MURIĆ 11 (2-2), Ogast 12 (4-4), BLAŽIČ 16, Hodžić, Ščuka, OMIĆ 4, Dragić 20 (9-9).