Adžić: Način na koji igramo odbranu ne odgovara Ferencvarošu

Piše: Vladan 593 pregleda Dodaj komentar

Podgoričanke u derbiju 4. kola dočekuju tim od kojeg su na otvaranju glavne faze izgubile sa 34:26. Želja za osvetom je velika, ne samo za taj poraz, već i onaj iz prošle sezone, kada je tim iz Budimpešte nanio „plavima” jedan od najtežih poraza u klupskoj istoriji u Podgorici (33:25).

Dolazi nam najjači protivnik do sada. Malo je ekipa sa kojima Budućnost nema pozitivan skor u Evropi, jedna od njih je Ferencvaroš. Imamo tradiciju bitnih mečeva dugu 16 godina i rivalitet, nadam se da će ova generacija uspjeti da izjednači skor u pobjedama“, aludirao je Dragan Adžić da je od 10 dosadašnjih mečeva Budućnost dobila četiri, a izgubila pet, uz taj remi 2002. godine.

Neće biti lako, mađarski tim nas je prošle sezone ubjedljivo pobijedio u „Morači” i zna da igra u gostima, ali naša mlada ekipa ima rezerve koje nije iskazala u prvom meču i vjerujem da će se to desiti ovog puta” – dodao je najtrofejniji trener najtrofejnijeg crnogorskog kluba.

Adžić će imati na raspolaganju sve igračice, osim Emu Ramusović, koja je završila sezonu zbog nove operacije koljena.

“Tatjana Brnović je dobila dozvolu da normalno trenira i optereti se u granicama svojih mogućnosti. I Đurđina Malović se nakon pet dana pauze vratila normalnom trenažnom procesu, što nam je jako bitno, jer nemamo preveliki broj igračica u rotaciji”.

Budućnost je prije četiri sedmice u Dabašu vodila 18:16 u 28. minutu, do tada igrala odlično i veoma brzo u napadu, ali u nastavku nije bila ni sjenka tog tima.

“Prvo poluvrijeme je naše možda i najbolje izdanje u napadu u ovoj Ligi šampiona. Trebalo bi da igramo brže protiv svakog protivnika, ali je ritam u periodu od 28. minuta do pred kraj utakmice bio prebrz za nas. Moramo da igramo tempom kojim možemo da kontrolišemo situaciju i da to ne izaziva tehničke greške. Nisam pristalica ‘trči i šutni’ rukometa, niti ću ikada biti. Nismo to ni vježbali, već da dobru odbranu valorizujemo kvalitetnom, ali i kontrolisanom tranzicijom. Ponekad se to ne desi, zato što djevojke nisu fizički, a pogotovo psihološki spremne kada rezultat nije povoljan, pa žele na taj način da stignu protivnika. To nije pravi put”.

Adžić je ubijeđen da odbrana njegove ekipe može da zaustavi jedan od najboljih napada u Evropi.

“Ako ispoštujemo sistem koji njegujemo u odbrani, nikome od protivničkih igračica u „Morači” neće biti prijatno. Peni, Kovačič, Mari Jovanović, Van der Hejden, Hafri, Sučanski i svima njima će biti teško da daju lake golove. Način na koji igramo odbranu ne odgovara ni Ferencvarošu, koji je vrlo ozbiljna napadačka ekipa“, zaključio je Adžić.