ABA liga: Budućnost Voli savladala Megu u gostima

Piše: Vladan 878 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti savladali su Megu u pretposlednjem kolu ABA lige sa 77:70.

Tim Jasmina Repeše sada ima skor od 15 pobjeda, i sačuvali su treću poziciju pred poslednju rundu takmičenja.

Ljubitelji košarke nijesu mogli da uživaju u dobroj utakmici u prvom poluvremenu. Oba tima su igrali izuzetno agresivno u odbrani, što je dovelo do velikog broja grešaka. Mega je imala devet, a Budućnost 11 izgubljenih lopti na početku druge dionice.

Budućnost je zaigrala sa mnogo više energije, u odnosu na svog rivala, smanjila je broj grešaka, pa je uspjela da pobjegne na +10.

Prednost Podgoričanima na odmoru doneo je Goga Bitadze koji je ubacio 11 poena. Na kraju prvog poluvremena plavi su vodili sa 36:29.

Pitanje pobjednika je riješeno tokom treće deonice koju je Budućnost odigrala veoma dobro. Stizu laki poeni za Bitadzea pa je prednost Budućnosti iznosila 15 poena– 52:37.

U tom trenutku, bilo je jasno da tim iz Podgorice odnosi pobjedu koju su tokom poslednje dionice samo održavali- za konačan rezultat 77:70.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Goga Bitadze sa 22 i 8 skokova, Džekson i Noris Kol su dodali po 12.

Kod domaćih istakao se Edin Antić sa 15 poena, dok je poen manje imao nekadašnji centar Budućnosti Zoran Nikolić.

Budućnost Voli će u posljednjem kolu ABA lige, u nedjelju, ugostiti Cibonu.