Juniori izgubili od Grčke

Piše: Vladan 850 pregleda Dodaj komentar

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore pretrpjela je bolan poraz od selekcije Grčke rezultatom 57:72 (10:17, 17:24, 16:16, 14:15).

Crna Gora meč počinje sa Krivokapićem, Popovićem, Ilićem, Dožićem i Nikolićem, dok prvu petorku Grka čine Konijaris, Mitoglu, Stamatis, Papađanis i Karalampopulos.

Grci meč otvaraju mini-serijom od 4:0 koševima Papađanisa i Mitoglua, ali Radovićevi izabranici koševima Dožića, Popovića i bacanjima Ilića brzo hvataju priključak.

Do 3 minuta pred kraj prve dionice meča vodila se ravnopravna borba (rezultat 10:11), ali upravo tada selekcija Grčke dodaje gas i koševima Muratosa, Papađanisa i Mitoglua pravi mini-brejk od 6:0 i okončava 1. četvrtinu rezultatom 10:17.

U nastavku meča Grci nastavljaju istim ritmom; polaganje Mitoglua, te trojke Calmpurisa i Karalampopulosa koliko-toliko je ublažio Baćović košem za 2 poena. Nakon 12 minuta igre naši momci gube 12:25 i selektor Radović zove tajmaut.

“Crveni” odmah nakon tajmauta reaguju košem Baćovića, ali nedugo zatim Calmpuris veže 2. trojku za 14:28, 5 minuta pred “veliki odmor”.

U ovom periodu naši momci pogađaju samo sa linije slobodnih bacanja (Baćović i Popović) dok na drugoj strani danas fenomenalni Calmpuris sa 7 vezanih poena donosi Grcima prednost 21:37 2 minuta pred kraj 2. dionice.

Grčke napade uspijevaju da ublaže Popović i Dožić, te se u svlačionice otišlo pri rezultatu 27:41. U našoj selekciji nakon prvih 20 minuta najbolji je Popović sa 13, dok kod Grka dominira pomnuti Calmpuris sa isto toliko postignutih koševa.

U 3. četvrtini nakon puna 2 minuta bez koševa na obije strane rezultat je odblokirao Popović, ali je odmah trojkom uzvratio Karalampopulos za 29:44.

Nakon kraće razmjene koševa Crna Gora hvata ritam i sa 2 trojke (Baćović, Hadžibegović) smanjuje prednost Grka na 37:46 5 minuta pred kraj 3. četvrtine.

U ovom periodu razigrao se Baćović, koji je trojkom, te zakucavanjem i bacanjima držao priključak “crvenih”. Na drugoj strani prednost Grčke sa 6 vezanih poena povećava Karalampopulos na 41:52.

3. četvrtinu zaključuje Calmpuris još jednom šutem za 3 poena i donosi svojima veliku prednost 43:57 10 minuta pred kraj utakmice.

Poslednju četvrtinu otvara Anđelić polaganjem, nakon čega Toliopulos dobija tehničku grešku koju su naši momci katastrofalno iskoristili; Krivokapić ja promašio oba slobodna i odmah nakon toga Nikolić pravi faul u napadu.

Ovaj dio meča obilježava Aleksa Ilić sa par vezanih “banana”, ali i sa zakucavanjem koje je 4 minuta pred kraj meča pri rezultatu 55:63 natjeralo Grčkog selektora da pozove tajmaut.

Stamatis odmah nakon minuta odmora reaguje i sa 4 vezana poena dovodi svoje na +12.

Baćović u poslednja 2 minuta promašuje 4 slobodna bacanja, a Ilić pred sam kraj gubi loptu što koristi Koniaris i šutem za 3 poena postavlja konačnih 57:72.

U našem sastavu najefikasniji su bili Popović sa 17 i Baćović sa 14 poena. Kod pobjednika fenomenalni Calampuris 16 (trojke 4/5), Karalampopulos 15 poena i isto toliko skokova, te Stamatis sa 15 koševa.