I dalje bez poraza – Budućnost razbila Krku!

Piše: Vladan 728 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti ostvarili su novu pobjedu u ABA ligi.

Podgorički tim je pobijedio Krku rezultatom 91:62 (24:14, 23:16, 15:11, 29:21).

Od samog početka tim Vlada Šćepanovića je vodio, bio ubjedljiv i na kraju pobijedili na velikom razlikom.

Krka je samo na početku meča vodila 12:11 i to je bilo jedino vođstvo gostujuće ekipe. Budućnost je serijom 13:2 do kraja četvrtine stekla dvocifrenu prednost (24:14).

U drugoj četvrtini Šćepanovićevi momci su ostvarili veliku prednost i na odmor otišli sa 17 poena razlike (47:30).

U nastavku Podgoričani su kontrolisali meč, konstantno uvećavali prednost i na kraju završili sa ubjedljivom pobjedom.

Vlado Šćepanović je svim igračima pružio priliku da igraju, minutažu je na pravi način rasporedio, pa nijedan igrač nije igrao više od 20 minuta (Reynolds, Nikolić i Vranješ po 20 minuta). I svi igrači su se upisali u strijelce!

Nemanja Vranješ je još jednom bio najbolji na utakmici. Meč je završio sa 17 poena (4/6 za tri), dva skoka, dvije asistenicije za 20 minuta koliko je proveo na parketu.

Boris Savović je postigao 12 poena, dok su Petar Popović i povratnik nakon povrede Suad Šehović postigli po 11 poena.

U slovenačkoj ekipi najefikasniji su bili Dimec (12), Kari i Eliot (po 10).

“Plavi” su upisali četvrtu uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju i ostali u društvu neporaženih timova, Crvene zvezde i Partizana.

Budućnost će u narednom kolu gostovati Igokei, a prije toga “plave” čeka meč sa Mursijom u Španiji na premijeri u Evrokupu.