Damjanović za Reprezantacija.me: Za reprezentaciju sam uvijek tu, kvalifikacije istorijska šansa

Piše: Ognjen 794 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Seula uspjeli su da na nevjerovatan način i to u posljednjem kolu dođu do titule prvaka Južne Koreje.  Da trofej bude slađi, uradili su to na terenu najvećeg protivnika i kluba koji je važio za “dream team” na prostorima pomenute azijske zemlje.

Jeonbuk je savladan sa 0:1 u utakmici u kojoj su oba tima ušla sa po 67 bodova. Čovjek odluke bio je Park koji je odlučujući gol postigao u 59. minutu. Naš napadač Dejan Damjanović odigrao je 90 minuta ali njegova uloga u osvajanju ove titule bila je ogromna.

Osjećaj je nevjerovatan obzirom da smo uzeli titulu u posljednjem kolu i to ekipi koja zaista važi za “dream team” ovdje u Južnoj Koreji. Ovo je moja treća titula ali priznajem i najdraža. Vjerovali jesmo da možemo uspjeti uprkos tome što je ovo bila jedna preduga sezona sa mnogo utakmica na više frontova. Imali smo dosta oscilacija što nam je umanjilo šanse da na kraju sezone ostvarimo nešto veliko ali ušli smo u formu kada je to bilo najpotrebnije i na zadnjih osam utakmica ostvarili čak 7 pobjeda uz jedan remi”, kazao je popularni Boske za naš portal.

dejan-damjanovic

Sjajna sezona za Dejana bi mogla biti još savršenija. Već za osam dana fudbaleri Seula odigraće prvi meč finala Kupa kada će gostovati Suvonu. A onda 26. novembra u revanšu, Boske i drugovi imaće priliku da uspješnu godinu krunišu novim trofejom.

Ljubimac crnogorskih navijača prokomentarisao je trenutne rezultate “sokolova” i još jednom izjavio da je u svakom momentu na raspolaganju reprezentaciji.

Ja sam za reprezentaciju uvijek tu. Isto tako smatram da momci trenutno odlično igraju i da se polako ali sigurno vraća ona pozitivna reprezentativna atmosfera i drago mi je zbog toga. Možda će upravo ove kvalifikacije ispisati najljepše stranice u istoriji crnogorskog fudbala”, zaključio je Damjanović za portal Reprezentacija.me.