Čudo u Beogradu, SC Derbi srušio Partizan!

Piše: Ognjen 345 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši SC Derbija napravili su senzaciju u prvoj utakmici četvrtfinalne serije ABA lige. “Studenti” su u Beogradu savladali Partizan rezultatom 84:83 čime su stigli na pobjedu od plasmana u polufinale!

Podgorički tim je bio šuterski jako raspoložen tokom ove utakmice, a naročito u prvom poluvremnu kada su u više navrata imali čak 13 poena viška.

Ipak, Partizan je nekako uspio da se vrati i da sa minimalnim zaostatkom ode na veliki odmor (46:47).

I drugi dio igre bio je izuzetno neizvjestan, a nakon što su “studenti” poveli sa 68:60, Partizan je odigrao par dobrih minuta pa je serijom 17:2 uspio da okrene stvari i da povede 77:70.

Nije crnogorski tim imao namjeru da se preda u “Pioniru” pa je relativno brzo smanjio na samo dva poena zaostatka (79:77), a onda i na 55 sekundi poveo 84:83, a onda i sačuo prednost i na kraju slavio!

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Zek Ledej sa 20 poena, ali uz izuzetno loš šut iz igre – 7/17.

Kod SC Derbija izdvojili su se Zvonimir Ivišić sa 22 i Flečer Megi sa 17 poena.

Drugi meč četvrtfinalne serije igra se u četvrtak u “Morači”.

IZVOR: dnevno.me