Crna Gora poražena od Češke, kraj sna o osmini finala

Piše: Ognjen 189 pregleda Dodaj komentar

Ni u trećem nastupu na Evropskom prvenstvu, odbojkaši Crne Gore neće igrati u osmini finala. Maksimalnim porazom od Češke, izabranici Ivana Joksimovića su, praktično, ostali bez šansi da se domognu mjesta koje vodi u nokaut fazu, jer im ni eventualna pobjeda od 3:0 protiv favorizovane Poljske u posljednjem kolu ne bi garantovala prolaz, pošto bi Česima bio dovoljan i set protiv Sjeverne Makedonije (u slučaju poraza Češke od 3:0 i maksimalne pobjede Crne Gore odlučivao bi poen-količnik).

Crna Gora je, tako, u Skoplju doživjela treći poraz u četiri meča, sva tri sa po 3:0, a Češka je upisala drugu pobjedu i izvjesno će igrati u osmini finala. Ako se ne dogodi čudo protiv Poljaka, naša selekcija će ostati na pobjedi protiv Danske, što je bolje od učinka na prethodnom EP (pet maksimalnih pobjeda), ali manje od željene barem dvije pobjede, potrebne za prolaz dalje. Ovaj rezultat je, ipak, realnost za našu odbojku, posebno u situaciji kada je Crna Gora na EP otišla podmlađena, posebno na delikatnoj poziciji tehničara.

Za razliku od meča sa Danskom, naša reprezentacija je protiv Češke djelovala nemoćno, bez energije, kao da se ispraznila u prethodnom meču, jer ni u jednom trenutku nije djelovalo da može do pobjede. Joksimović je, na kraju, to iskoristio da šansu pruži svim igračima, uključujući i najmlađeg debitanta, 17-godišnjeg Nikolu Đurovića.

Za razliku od prethodnih mečeva, Crna Gora je slabo otvorila meč protiv Češke, koja je odmah na startu, zahvaljujući odličnom servisu, povela 4:0, a na 8:2, kada je Joksimović tražio prvi tajm-aut, sve je, praktično, bili završeno. Nakon toga je Crna Gora uspostavila ravnotežu, ali joj nije odgovarala igra poen za poen, pa su Česi rutinski stigli do vođstva od 1:0.

Đorđe Jovović, foto: CEV

Naša selekcija je bolje počela drugi set, imala je do dva poena prednosti, posljednji put na 10:8, a bila je u egalu do 16:16. Tada je Češka sa tri uzastopna poena povela 19:16 i stekla ključnu prednost, koju je bez problema uvećala do kraja seta.

Crna Gora se u trećem setu držala do 7:6, kada je Milenković odlično “skuvao”, a onda je Češka sa četiri poena u nizu povela 11:6 i više je ništa nije moglo zaustaviti da ubjedljivo dobije treći set, samim tim i meč.

Češka – Crna Gora 3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

SKOPLJE – Dvorana: “Boris Trajkovski”. Gledalaca: 105. Sudije: Paul Katalin Sabo-Aleksi (Rumunija) i Risto Strandson (Estonija). Poeni iz napada: Češka 33,

Crna Gora 33. Poeni iz bloka: Češka 14, Crna Gora 4. Poeni iz servisa: Češka 7, Crna Gora 3. Greške: Češka 14, Crna Gora 21.

ČEŠKA: Hadrava, Fefer (libero), Džavornok, Zajiček 4, Monik (libero), Trojanovič 1, Vašina 15, Liček 1, Galabov 18, Srb, Šotola 11, Januh 1, Spulak, Polak 3.

CRNA GORA: Minić 5, Babić 7, Zvicer 8, Ćaćić (libero), Joksimović, Bojić 11, Rovčanin (libero), Delić, Milić 1, Strugar, Jovović 3, Đurović 1, Dubak, Milenković 3.

IZVOR: pobjeda.me