Budućnost ispustila veliku šansu, Zvezda sa 2:0 dolazi u Podgoricu

Piše: Ognjen 176 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su večeras od Crvene zvezde 85:79, pa Beograđani u finalu plej-ofa ABA lige vode sa 2-0 u pobjedama.

Podgoričani su nakon katastrofalnog početka i minusa od 20 razlike (37:17) početkom druge četvrtine, našli način kako da se suprotstave Zvezdi.

“Plavi” su do odlaska na odmor blago smanjili zaostatak (51:37), a onda odigrali najbolju četvrtinu od dolaska trenera Dejana Milojevića.

Treći period Podgoričani su dobili sa 29:8 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Danilu Nikoliću koji nije mogao da promaši iz igre.

U 33. minutu Budućnost je imala +9 (74:65), a onda neobjašnjivo stala. Uslijedila je serija Zvezde od 13:0 za novi preokret u dvorani Aleksandar Nikolić, ali Podgoričani se nisu predali.

Trojkom Nikole Ivanovića minut prije kraja “plavi” su poveli 79:78, ali je odmah na drugoj strani istom mjerom odgovorio Ognjen Dobrić.

Naš šampion do kraja meča nije našao put do koša, pa je tim Dejana Radonjića poenima sa linije za slobodna bacanja ovjerio trijumf i odbranio domaći teren.

Danilo Nikolić odigrao je jedan od najboljih mečeva u “plavom” dresu. Utakmicu je završio sa 26 poena (trojke 6/7) i osam skokova.

Džastin Kobs je dodao 14, a po 12 Nikola Ivanović i Melvin Edžim.

Kod Zvezde blistao je Ognjen Dobrić sa 27, a istakli su se još Džordan Lojd sa 16 i Lendri Noko sa 15 poena.

Treća utakmica finala igra se u petak u SC Morača.