Bajern lagano kroz Podgoricu

Piše: Vladan 789 pregleda Dodaj komentar
Ni u 4. kolu Evrokupa, košarkaši Budućnosti nisu uspjeli da ostvare pobjedu.

Novi poraz podgorički klub doživio je u “Morači” od Bajern Minhena rezultatom 44:68
Meč je počelo poenima Subotića, a odmah u naredna dva napada Balvin je doveo Bajern u vođstvo. Imali su Njemci na 6 minuta do kraja i vođstvo od 5 poena prednosti, ali je Suad poenima iz kontre smanjio na pola koša. Već u sljedećem napadu King je uzvratio trojkom. Lučić je jednom bio precizan sa penala, a Džonson sa nova dva poena donosi prednost Bavarcima od 7 poena na 1.39 do kraja – 9:16. Potom su gosti prednost uvećali za još dva poena. I onda se Savović postigao trojku za dvanaesti poen Budućnosti u prvoj četvrtini, koja je završena rezultatom 12:21.
Sjajnom alley-up asistncijom Redinga za Balvina Bajern prvi put dolazi do 12 poena prednosti 13:25. Isti igrač postiže i naredna dva poena za novi rast prednosti. Na tačno 2 minuta do odlaska na veliki odmor Gordić je sa linije bacanja smanjio rezultat na minus 12 (17:29). To su i bili posljednji poeni za izabranike Vlada Šćepanovića, a tim srpskog stručnjaka u treću četvrtinu ulazi sa prednošću od 14 poena (17:31).
Zakucavanje Nikolića probudilo je domaće navijače ali je vidno neugirani Gordić promašio zicer poziciju u napadu koji je mogao donijeti -12. 4 minuta do kraja treće dionice Buker donosi maksimalnu prednost Bajernu od 20 poena razlike. Naredni napad, isti igrač, povećava razliku na +22. Budućnost je izgledala apsolutno nemoćno. Uspjeli su izabranici Aleksandra Đorđevića čak i da par puta atraktivnim završnicama krajem četvrtine izmame aplauze domaće publike. Nezaustavljiv je bio Devin Buker a potom i Vladimir Lučić. U zadnjih 10 minuta tim iz Minhena ušao je sa prednošću od 20 poena razlike i to ponajviše trojci Rejnoldsa u posljednjoj sekundi treće dionice.
Posljednju četvrtinu otvorio je Lučić poenima koje je postigao nakon duela sa Šehovićem. Renfrou je poigravao saigrače naročito Bukera koji je ipak uspio da u narednom napadu promaši dva bacanja. Sve je više ličilo na odrađivanje uspješnog posla Bavaraca koji su sa lakoćom branili nemaštovite napade Budućnosti. Uveo je trener Budućnosti i Seada Šehovića i Nemanju Vranješa koji su pokušali da malo poboljšaju vrlo lošu igru plavog tima. Nedugo zatim minute je dobio i Aleksa Ilić. Upravo je Ilić dva puta bio uspješan sa linije bacanja. Nije se puno toga promjenilo u igri Podgoričana, a konačan rezultat i najbolje oslikava krajnje neubjedljivu igru izabranika Vlada Šćepanovića – 44:68.
Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Boris Savović sa 12 poena. Dvocifren je bio jedino još Reynolds koji je ubacio 10.
Kod gostiju, svi igrači su se upisali u strijelce, a samo je Buker bio dvocifren (10 poena). Lučić je dao 9.