Zeta i Budućnost remizirali u odličnom derbiju na Trešnjici

Piše: Ognjen 555 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Zete i Budućnosti remizirali su 1:1 u posljednjem meču 18. kola prve fudbalske lige.

Izuzetno uzbudljiv derbi na Trešnjici donio je dva gola, ali i veliki broj izglednih šansi, tako da su gledaoci na renoviranom stadionu u Golubovcima mogli da uživaju.

Od starta su oba tima krenula otvoreno, a prvi su priprijetili domaći. Cavnić se našao već u šestom minutu potpuno sam ispred Dragojevića, ali je poslao loptu iskosa sa lijeve strane pored gola Budućnosti.

Plavo-bijeli su uzvratili u nekoliko navrata do odmora, a prvu pravu šansu propustio je Vušurovića. 11. minut se igrao kada je fudbaler gostiju loptu poslao pored gola. Golman Zete Božović imao je sreće i u 14. pa 42. minutu, kada je Raičević prijetio. Prvi put je šutirao pored gola, dok je u drugom navratu Vujačić odbio loptu sa gol linije.

Budućnost nije iskoristila period bolje igre i kažnjena je. U fudbalu se to često gleda, a ovaj put je kaznu u posljednjem minutu prvog dijela potpisao Kukuličić. Neuspjela ofsajd zamka i sigurna realizacija.

Prvo veliko uzbuđenje na startu drugog dijela opet pred golom Zete. Idealna šansa za Vujovića, koji iz dva navrata nije uspio da zatrese mrežu. Prvo je odbranio Božović, a onda je pokušaj iskusnog Cetinjanina sa gol linije odbio Milojko.

Zeta je uzvratila preko Klikovca i Cavnića, ali je golman Dragojević odlično reagovao i spriječio rivala da iz ozbiljnih šansi duplira prednost. Pogađate uslijedio je gol Budućnosti.

Korner u 75. minutu, Hočko je “uhvatio” volej sa 17-18 metara i u 75. minutu poravnao rezultat. Zeta je mogla odmah da povrati prednost, ali je minut kasnije Rogoišić poslao loptu preko gola na dodavanje Krstovića.

U posljednjim momentima meča morala je da interveniše i ljekarska ekipa. Nakon duela sa Krstovićem, Filip Mitrović je pao na zemlju, ali je srećom sve dobro završeno.

Budućnost je sada na +9 u odnosu na Mladost, dok je Zeta sa ovim bodom stigla Sutjesku na petom mjestu sa 17 bodova manje od plavo-bijelih koji su na vrhu prvoligaškog karavana.