Zalau slavio u Podgorici

Piše: Reprezentacija.me 769 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budućnosti Capital Plaze poraženi su večeras pred svojim navijačima od Zalaua 3:0 (25:16, 25:22, 25:18), u prvoj utakmici drugog kola Čelendž kupa.

Želja i energija izabranika Balše Radulovića u drugom setu ostala je bez nagrade, “plavi” nijesu iskoristili vođstvo od 9:3, a kola u ovom setu su krenula nizbrdo od kod rezultata 12:9.

Tada je prvi sudija meča, Slovenac Skudnik, nakon sporne lopte (domaći su smatrali da nakon smeča rumunskog odbojkaša lopta nije dirala blok), poen dodijelio gostima, pa je umjesto 13:9 bilo 12:10 za domaće. Tada je Zalau preokrenuo na 14:12, Budućnost je držala priključak do 23:21, ali su Rumuni sa dva uzastopna poena poveli 2:0 u setovima. U prvom i trećem setu dileme nije bilo nijednog trenutka…

Milutin Pavićević sa 16 poena bio je najbolji u domaćem timu, Blažo Milić je upisao devet, a Srećko Ristić osam.

Jani Željaskov sa 13 i Florentin Mihalčea sa 11 (sedam iz bloka) istakli su se u ekipi Zalaua.

Revanš meč igra se 13. novembra u Rumuniji.

Budućnosti treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 da bi izborila “zlatni” set, Zalauu je dovoljan i poraz od 3:2, ali je jasno da će drugi meč biti samo formalnost i prilika sa sticanje novog iskustva za mlade igrače u sastavu Budućnosti.