Vrhunska partija i ubjedljiva pobjeda crnogorskih rukometaša nad Švedskom!

Piše: Reprezentacija.me 867 pregleda Dodaj komentar

Izuzetno važan trijumf u nikšićkom spektaklu, pao je lider grupe! Ukoliko se u Moskvi izbori makar remi, Crna Gora će biti na Evropskom prvenstvu.

Šveđani su kapitulirali u fantastičnoj atmosferi koju su crnogorski navijači priredili u Nikšiću, rezultatom 28:24. Rezultat ne govori dovoljno o dominantnoj partiji koju je pružila naša selekcija, razlika na parketu je bila drastično veća.

Prvo poluvrijeme za pamćenje odigrala je Crna Gora, vjerovatno i najbolje u svojoj istoriji. Švedska, koja pripada samom vrhu svjetskog rukometa, bila je potpuno razorena. 16:7 za našu reprezentaciju predvođenu ubitačnim Vukom Borozanom koji je postigao 7 golova do poluvremena!

Publika je zasluženo uživala u rukometu koji je Crna Gora prikazala. Nestvarnih 11 golova razlike u jednom momentu (22:11), praćenih pravom feštom sa tribina, izvajali su noć za pamćenje. Do kraja, Šveđani su igrali za spas časti, što im je u finišu i pošlo za rukom obzirom da su razliku sveli na pristojnih 4 gola (28:24)

Vuko Borozan bombardovao je gol Šveđana, upisao je 10 pogodaka. Pratili su ga Ševaljević i Čavor sa po 4.

Rusija je, nažalost, slavila u Slovačkoj 25:24, te otežala putanju do Evropskog prvenstva našim momcima. Za taj podvig, trebaće nam barem bod u Moskvi naredne subote. Ukoliko “Lavovi” budu igrali kao večeras, nagrada će nesumnjivo stići.