U17: Crna Gora izgubila od SAD

Piše: Vladan 769 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je danas od odgovarajuće selekcije Sjedinjenih Američkih Država u prvom kolu memorijala „Josip Škija Katalinski“ rezultatom 5:0.

Blistao je Haj Rajt koji se četiri puta upisao u strijelce, od čega tri puta u prvom dijelu susreta.

Naša selekcija imala je veliku priliku da prva dođe do pogotka u osmom minutu preko Andrije Ćosovića ali je mladi napadač nakon fenomenalnog pasa Burzanovića propustio da matira protivničkog golmana.

Amerikanci su u nastavku susreta prikazali mnogo bolju igru, bili dominantni u svim segmentima igre i što su uspjeli da krunišu sa pet pogodaka. Napadač „jenkija“ Haj Rajt do poluvremena je tri puta tresao mrežu – prvi put nakon solo prodora, drugi nakon asistencije Da Silve a treći na dodavanje Pulisica. Naš golman bio je nemoćan u sve tri situacije. Do odlaska na odmor i Galjardo se upisao u listu strijelaca.

Konačan rezultat susreta postavio je najbolji pojedinac Haj Rajt koji je u 58. minutu uspio da i rukom zatrese mrežu našeg tima.

Kada protivnik ima veći posjed lopte, dominira u duelima u kojima je fizički jači, brži od naših igrača onda i dominira na terenu i ostvari potpuno zasluženu pobjedu. Vidi se da igrači iz SAD-a igraju kvalitetnu ligu, jake utakmice, dobre internacionalne turnire i utakmice sa ovakvim selekcijama za nas mogu biti i poraz iz kojeg se uči. Ostaje žal jer nismo iskoristili veliku priliku Ćosovića kod rezultata 0-0. Ostaje nam šansa da se kvalitetno pripremimo i u drugoj utakmici protiv reprezentacije Istočnog Sarajeva osvojimo tri boda i izborimo odigravanje utakmice u nedjelju, rekao je Ljutica.

Naredni meč naša selekcija igra u subotu od 16 časova protiv selekcije Istočnog Sarajevom.

Sjedinjene Američke Države – Crna Gora 5:0