U16: Crna Gora remizirala sa Hrvatskom

Piše: Vladan 827 pregleda Dodaj komentar

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je danas sa odgovarajućom selekcijom Hrvatske u Petrovcu – 2:2.

Pod Malim brdom viđena je vrlo dobra fudbalska predstava, duel dva protivnika koja su u utakmicu ušla spuštenog garda. Prva je do gola stigla Hrvatska u finišu prvog poluvremena golom Krekovića nakon sjajnog prodora Siposa, ali je tim Borisa Miličkovića uzvratio i sa dva gola Nikole Krstovića stigao do zasluženog preokreta. Remi je potpisao rezervista “vatrenih” Palaversa fantastičnim golom sa 20-ak metara.

Zadovoljni smo današnjom provjerom, naročito igrom koju smo pokazali u drugom poluvremenu . Igrali smo otvoreno protiv veoma kvalitetnog protivnika, pa je viđeno dosta prilika i golova na obje strane. Bilo je puno dobrih stvari, ali i nedostataka na kojima moramo raditi kako bi u narednom periodu igrali još bolje. Na dobrom smo putu, ali ima još dosta prostora za napredak i nadogradnju u periodu koji je pred nama – rekao je nakon utakmice selektor Boris Miličković.

Dva tima će prijateljski revanš odigrati u srijedu u Trening kampu FSCG u Podgorici. Meč na Starom aerodromu počeće u 11 časova.
Crna Gora – Hrvatska 2:2 (0:1)

Stadion pod Malim brdom, Petrovac

0:1 – Kreković 37′, 1:1 – N.Krstović 43′, 2:1 – N.Krstović 61′, 2:2 – Palaversa 69′

CRNA GORA: Boran Dizdarević, Džonatan Drešaj (Nikola Bojanović), Bojan Roganović (Nemanja Petrović), Stefan Milić, Anto Babić (Srđan Krstović), Ivan Vujačić (Vasko Stojković), Ivan Mićunović, Marko Rakonjac (Miro Korać), Danilo Pešukić (Nikola Krstović), Nikola Stanišić (Miloš Brnović), Ljubo Kovačević (Igor Kukuličić). Selektor: Boris Miličković.

HRVATSKA: Dominik Kotarski, Patrik Santalab, Stipe Radić, Matej Vuk (Luka Viduka), Marko Hanuljak (Ante Palaversa), Leon Sipos (Roko Baturina), Bartol Franjić, Bruno Bitunjac, Filip Tomašković, Bruno Međimorec, Leon Kreković. Selektor: Milivoj Bracun.