Uzbudljiv remi Crne Gore i Sjeverne Makedonije

Piše: Vladan 289 pregleda Dodaj komentar

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je rezultatom 3:3 sa Sjevernom Makedonijom u danas odigranom meču na Trening kampu FK Budućnost.

Na veoma uzbudljivoj utakmici, osim šest golova, viđena su dva preokreta, naša selekcija vratila se nakon dva gola zaostatka, a uz to je pogodila prečku i imala još nekoliko dobrih šansi.

– Dobro smo otvorili meč i već u samom startu postigli gol, međutim, ubrzo nakon toga nismo dobro djelovali na terenu, ostavljali smo protivniku mnogo prostora i primili dva gola iz naših grešaka. U finišu prvog poluvremena donekle smo popravili igru, pogodili prečku i imali izglednu priliku za postizanje gola. Na početku drugog poluvremena smo ponovo zaigrali slabije i protivnik je dao treći gol. Nakon velikog broja izmjena, zaigrali smo mnogo bolje, odlučnije i postigli dva gola. Nakon svega viđenog i zaostatka od dva gola, moramo biti zadovoljni na kraju, iako smo u samom finišu meča imali dva zicera za potpuni preokret, kazao je selektor Minja Ljumović.

Prvu šansu na utakmici Crna Gora je pretvorila u pogodak – u četvrtom minutu, poslije centrašuta Petra Ražnatovića, odbijena loptu stigla je do Vuka Pavićevića koji je zatresao mrežu gostiju.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Stefan Brankovski se dobro snašao u šesnaaestercu i poravnao rezultat. U 28. minutu Sjeverna Makedonija došla je do preokreta, poslije ukradene lopte na sredini terena, Aleksandar Graševski je uspješno završio akciju.

Dobru šansu za izjednačenje imao je Luka Bubanja u 35. minutu, ali je pogodio prečku. Nakon dvadesetak minuta igre u nastavku, Graševski se ponovo upisao u listu strijelaca.

Uprkos zaostatku od dva gola, ,,sokoli“ nijesu odustajali. U 77. minutu Matija Jovanović je pogodio glavom, da bi u 80. Mark Đokaj iskoristio asistenciju Darvina Đukića.

U samom finišu meča, Strahinja Janković i Đokaj su imali odlične šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

CRNA GORA – SJEVERNA MAKEDONIJA 3:3

1:0 – Vuk Pavićević 4′, 1:1 – Stefan Brankovski 6′, 1:2 – Aleksandar Graševski 28′, 1:3 – Aleksandar Graševski 66′, 2:3 – Matija Jovanović 77′, 3:3 – Mark Đokaj 80′

Crna Gora: Edin Lekić, Aleksandar Radulović (od 59. Emil Kujović), Aleksa Perišić (od 77. Strahinja Janković), Viktor Bubanja (od 69. Jovan Anđić), Andrija Anđelić (od 77. Radovan Zečević), Stefan Delić (od 46. Luka Ivezić), Matija Jovanović (od 77. Ognjen Sekulić), Vuk Pavićević (od 69. Andrej Kartal), Đorđe Fabris (od 59. Mark Đokaj), Andrija Vukoje (od 69. Nenad Miranović), Petar Ražnatović (od 46. Darvin Đukić).
Selektor: Minja Ljumović.

Sjeverna Makedonija: Antonij Trajkovski, Martin Taleski, Mateo Kesić, Riste Stoilov, Bleron Bajrami, Blendi Ganiu (od 60. Damjan Bucevski), David Angelevski, Stefan Brankovski (od 74. Berkan Zumberi), Aleksandar Grašeski (od 74. Andrej Petreski), Stefan Stamatoski (od 82. Danilo Delov), Nenad Damjanoski (od 82. Luka Varošanovski).
Selektor: Rade Karanfiloski.