Sutjeska se pobjedom nad Rudarom primakla na bod od titule šampiona!

Piše: Rajko 640 pregleda Dodaj komentar
Foro: FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske pobjedili su danas ekipu Rudara iz Pljevalja u zaostalom meču 25. kola CFL rezultatom 2-1.

Tim sa stadiona kraj Bistrice je do trijumfa stigao golovima Merdovića u sedmom i Osmajića u 52. minutu, dok je jedini gol za Pljevljake postigao Armin Bošnjak u 31. minutu.

Izabranici Nikole Rakojevića ostvarili su 21. trijumf ove sezone, pa na sedam kola prije kraja imaju čak 20 bodova više od  drugoplasirane ekipe Budućnosti.

Ekipi Sutjeske će i bod biti dovoljan u narednom kolu da i teoretski ovjeri već viđeni trofej. Da je to potpuno zasluženo govore i brojke.

Nikšićani su tim koji je ostvario čak 21 pobjedu ili devet više od Budućnosti. Najefikasniji su tim u ligi sa 45 datih golova, 11 više od drugoplasiranog na tabeli, a primili su samo 15 podaka, šest manje od Podgoričana.

Sutjeska je nastupila u sljedećem sastavu: Giljen (C), Stijepović, Nedić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Stefanović, Janković, Merdović, Osmajić i Božović. Igrali su još: Marušić, Radulović i Vuković.

U dresu Rudara utakmicu su počeli: Radović (G), Racković, Mitrović, Tanimoto, Soppo, Bošnjak, Kartal, Reljić (C) Golubović, Burzanović i Đalović. Igrali su još: Paunović, Kotorac i Janketić.

U veoma uzbudljivom i kvalitetnom prvom poluvremenu, pored dva pogotka, viđeno je i pregršt šansi na obje strane.

U narednom kolu, koje se igra u subotu 21. aprila, lider šampionata gostuje u Danilovgradu ekipi Iskre.

Tako će ekipa Sutjeske već u narednom kolu u Danilovgradu biti u prilici da i matematički obezbijedi titulu šampiona Crne Gore za šta bi im bio dovoljan i bod.