Srebro za Crnu Goru na Svjetskom prvenstvu u Podgorici!

Piše: Ognjen 993 pregleda Dodaj komentar

Juniroska vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u finalu Svjetskog prvenstva u Podgorici od selekcije Hrvatske rezultatom 16-13.

“Ajkulice” su sjajno otvorile meč i golovima Banićevića i Radovića poveli smo 2-0. Hrvati su pak vratili istom mjerom, poravnali rezultat, a 2-2 je ostalo i na kraju prve četvrtine.

Iako je u drugoj četvrtini Crna Gora prva došla do lopte i imala napad nije uspjela to da iskoristi pa nas Hrvati kažnjavaju i vode 3-2. Ubrzo zatim Saveljić koristi peterac i poravnava rezultat. Do kraja poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu, vodili smo 6-5 a onda i gubili 7-6.  Do odmora Hrvati su uspjeli da povećaju vođstvo za konačnih 9-7.

Ono što je interesantno, svih 7 golova za našu selekciju u prvom dijelu dali su različiti igrači.

Drugo poluvrijeme i sjajan preokret izabranika Veljka Uskokovića koji preokreću rezultat i vode 10-9. Atmosfera u bazenu SC “Morača” kao na derbiju Boke i Rivera – nešto što glavni grad nije mogao priuštiti prethodnih godina. Publika i navijači u transu. Nakon što je Hrvatska uspjela da izjednači na 10-10 viđen je po još jedan go na obije strane za konačnih 11-11 na kraju trećeg dijela.

U posljednjoj četvrtini vidljiv pad kod naših momaka a Hrvatska to koristi da sa tri uzastopna gola pobjegne na 14-11. Kapiten Ukropina sa dva gola (jedan iz peterca) vraća na 14-13 ali već u narednom napadu Hrvati vraćaju dva gola razlike. Nedugo zatim i tri, 16-13. A to je bio i konačan rezultat.

Kapiten Ukropina bio je najefikasniji u našem timu sa 3 gola, a po dva su dali Radović, Saveljić i Dragović. Po gol su postigli Mijušković, Banićević, Matković i Franeta.

Ostaje veliki žal jer su ovi momci zaista igrali sjajno tokom cijelog turnira ali moramo biti zadovoljni. Zadovoljni i realni obzirom na uslove u kakvim većina ovih momaka trenira u svojim klubovima.

I zato su dobili aplauz na kraju, aplauz prepunog bazena u gradu koji je ovih dana zaista živio za utakmice naših juniora. Na kraju bilo je i nekih čarki sa sada već prvacima svijeta ali sve se to brzo smirilo. Nema potrebe ostaviti ružnu sliku za kraj.

Još jednom, svaka čast “ajkulice”, dokazali ste da možemo da računamo na vas.