Španija ipak prejaka, potop na startu šampionata

Piše: Reprezentacija.me 771 pregleda Dodaj komentar

Reprezentacija Crne Gore deklasirana je u prvom kolu Eurobasketa od favorizovane “crvene furije”.

Razlika u kvalitetu bila je očigledna. Crna Gora je u ovom trenutku daleko ispod nivoa ekipe Španije te je konačan rezultat glasio 99:60.

Crna Gora je solidno otvorila meč, pogodila prve dvije trojke i imala vođstvo gotovo do polovine prve četvrtine ali rano se ušlo u problem sa faulovima. Naši reprezentativci ispunili su bonus veoma rano i poklonili Špancima dosta lakih poena sa linije penala. Uz to, izgubljene lopte dozvolile su španskoj selekciji kontre koje su oni atraktivno pretvarali u poene. Epilog prvog perioda, vođstvo Španije 26:14.

Odbrana naše selekcije djelovala je kriminalno. Nadajmo se da je to isključivo zbog toga što je ovo bila prva utakmica na prvenstvu, jer se ne smiju ponavljati propusti koji su danas bili dominantni u defazivi. Dozvolili su izabranici Boše Tanjevića Špancima da uđu u svoj ritam i da “upale mašinu” i tu je bio kraj. Ne smijete dozvoliti takvim vedetama da se opuste i oslobode u igri jer oni to ne praštaju. Svaki igrač koji je za Španiju nastupio u prvom poluvremenu, upisao se u strijelce. Poluvrijeme 51:29.

Selekcija kalibra Španije svoju ogromnu prednost lagano je kontrolisala, pa i povećavala kako je vrijeme odmicalo. Svoju kvalitetnu rolu u trećoj četvrtini imao je Nikola Pavlićević koji je vezao tri pogotka van linije 6,75. Osim njega, naši napadači djelovali su indisponirano.

Podatak da je ovo najubjedljiviji poraz naše reprezentacije na evropskim prvenstvima dovoljno govori. Ipak, nije ovo mjerilo našeg kvaliteta. Ne treba ovaj poraz tretirati kao tragediju jer je, ruku na srce, očekivan. Španija je ubjedljivo najveći favorit za osvajanje Eurobasketa i svoju priliku naši momci treba da traže protiv drugih rivala u grupi.

Najbolji strijelac naše selekcije danas je bio Nikola Vučević sa 16 poena. Jedini raspoložen za igru uz našeg centra bio je Pavlićević sa 13 ubačenih koševa.

Svi igrači Španije upisali su se u strijelce, predvođeni braćom Ernangomez. Vili je ubacio 18 a njegov mlađi brat Huanćo 13 poena. Pau Gasol igrao je “koliko je trebalo” i meč završio sa 10 poena.

Već sjutra je novi meč, igra se protiv Mađarske i to je utakmica u kojoj treba tražiti trijumf. Za iznenađenje danas nije bilo nikakve šanse, stoga treba automatski zaboraviti na dešavanja sa parketa i psihički se pripremiti za Mađare. Subota, 02.09., 14 časova, Crna Gora – Mađarska. Ne treba zvučati neskromno, ali pobjeda se u Crnoj Gori očekuje!