Savić i Fiorentina u polufinalu Lige Evope!

Piše: Ognjen 825 pregleda Dodaj komentar
Izuzetno uzbudljivi revanši polufinala Lige Evrope donijeli su radost za dva italijanska kluba kojima će konkurenciju u polufinalu činiti Sevilja i Dnjepar.

Fiorentina našeg Stefana Savića koji je 90 minuta bio na terenu, sa lakoćom je iskontrolisala duel protiv Dinamo Kijeva i nakon 1:1 iz prvog susreta slavila je na svom terenu 2:0. Istina posao Violi olakšao je Lens koji je u 40. minutu zbog simuliranja, možda i prestrogo dobio drugi žuti karton. Vrlo brzo nakon tog momenta Fiorentina je postigla gol za vođstvo. Hoakin je ubacio oštru loptu u peterac Kijevljana, Gomez je htio da primi, ali je to pogrešno učinio, lopta ga je udarila ispod koljena i ispostavilo se da je to bio savršeno precizan udarac za 1:0. U 94. minutu Vargas je pogodio za konačnih 2:0.

Napoli je nakon 4:1 u Njemačkoj, i u drugom meču imao veliku prednost protiv Volfsburga.

Pogocima Kaljehona i Mertensa Napolitanci su na startu drugog dijela stigli do 2:0. Njemci su preko Klosea i Perišića poravnali do kraja.

Dnjepar i Briž su odigrali izuzetno uzbudljiv dvomeč, a riješio ga je pogodak Šakova osam minuta prije kraja revanša pa će domaćin u polufinale.

Veoma uzbudljivo bilo je i u revanšu između Zenita i Sevilje. Gosti su poveli, ali je Zenit preokrenuo i stigao do 2:1, rezultata koji bi im donio produžetak. Međutim da se to ne desi potrudio se Gameiro pogotkom pet minuta prije kraja za 2:2.