San još živi: Hrabre “lavice” pobijedile Srbiju!

Piše: Vladan 914 pregleda Dodaj komentar
Rukometašice Crne Gore ostvarile su pobjedu u drugom meču druge runde Evropskog prvenstva u Francuskoj. Crnogorske rukometašice pobijedile su Srbiju rezultatom 28:27.

Crna Gora je sjajno počela, imali tri gola prednosti, da bi Srbija do poluvremena preokrenula i otišla na odmor sa 15:12. U nastavku su djevojke Pera Johansona povezale igru u pozicionom napadu, Milena Raičević je uzela odgovornost i asistencijama i golovima. Stigle su Srpkinje na 19:19, a onda preuzele vođstvo i pobijedile.

“Lavice” su imale dva lica u prvom poluvremenu. Prvi dio su kotrolisale, održavale prednost od 3 gola razlike (6:3, 7:4), a onda je naišao neočekivani pad. Srbija prvi put stiže do izjednačenja (9:9). Uslijedilo je 6 minuta bez gola naših rukometašica. Igračice Per Johanson su imale probleme u pozicionom napadu, promašile nekoliko zicera što je Srbija iskoristila za prvo vođstvo (11:10), a potom i za seriju 5-0 (14:10). Kaća Bulatović je uspjela da prekine crnu seriju – 11:14, a Đurđina Jauković je ublažila zaostatak na kraju prvog poluvremena (12:15).

Srbija je na početku drugog poluvremena održavala prednost. I najzad, poslije dugo vremena “lavice” su postigle gol iz kontre i to sa igračicom manje (17:18). Tri gola sa igračicom manje i Crna Gore je stigla do neriješenog rezultata (19:19). 9 minuta prije kraja Radičević pogađa za prvo vođstvo od sredine prvog dijela (24:23). Uslijedila je asistencija Raičević za Majdu Mehmedović na crti (26:24). Raičević je povećala prednost na “plus tri” (28:25). Srbija je postigla dva brza gola (28:27) za dramatičnu i neizvjesnu završnicu. Na sreću, Radičević i saigračice su uspjele da se odbrane do kraja meča!

“Crvene” su pobjedom zadržale šansu da se nađu u polufinalu, a praktično osigurale borbu za peto mjesto, koje bi moglo da bude dovoljno za plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Ako “lavice” u srijedu pobijede Dansku, neophodno je da Srbija savlada Francusku, kojoj će protiv Srpkinja biti dovoljan i bod za mjesto u završnici. Pobjedom nad Danskom, “lavice” bi izborile put u Pariz i borbu za peto mjesto.

Rukometašice protiv Danske igraju u srijedu u 15.45. Duel Francuke i Srbije je, takođe, u srijedu od 21 sat.