Rumuni lak zalogaj, Crna Gora hita ka polufinalu!

Piše: Ognjen 760 pregleda Dodaj komentar

Ajkule su odigrale još jedan sjajan meč i lako su opravdale ulogu favorita protiv Rumunije, baš kao i u meču sa Grcima, pa za razliku od prethodnih šampionata sa lakoćom rušio za nas neugodne rivale.

Sjajna odbrana iz koje je gotovo uvijek proizilazio brz i kvalitetan napad okarakterisala je večerašnji nastup Crnogoraca. Rumuni su prijetili samo u prvoj četvrtini, posljednji put su vodili 2:1, nakon čega su naši serijom 4:0 stigli do 5:2. Prednost je u trećoj četvrtini rasla na plus sedam, 10:3 i upravo je taj višak i najveći na meču.

Koliko smo briljantno igrali sa igračem više govori podatak da smo od deset takvih situacija čak osam riješili golom, a u odbrani sa igračem manje primili smo samo tri gola od 10 kazni.

Braća Janović dala su po tri gola, pri čemu je Mlađan sa četiri asistencije zaslužio zvanje igrača meča. Po dva gola dali su Ivović i Pasković upisali su se još Brguljani i Petrović. Na drugoj strani četiri gola dao je Negrean.

Naši su ovom pobjedom i teoretski osigurali plasman u četvrtfinale, ali ipak već je jasno da ćemo u subotu veče protiv Italijana igrati za direktan plasman u polufinale Evropskog prvenstva.