Rukometašice savladale i Makedoniju

Piše: Rajko 771 pregleda Dodaj komentar

U posljednjem meču grupne faze takmičenja na Mediteranskim igrama u Taragoni rukometašice Crne Gore savladale su selekciju Makedonije 28-23.

Ovom pobjedom su naše “lavice” takmičenje u grupi završile na prvom mjestu, sa maksimalnim učinkom.

Danas je savladana i selekcija Makedonije koja je na takmičenje stigla u jakom sastavu sa željom da se bori za jedno od odličja.

Makedonke su do poluvremena igrale odlično pa se na odmor otišlo pri rezultatu 15-15.

U nastavku meča je do izražaja došao kvalitet naših rukometašica koje su zaigrale agresivnije u odbrani i nisu dozvoljavale protivnicama lake golove.

Rezultat je na kraju meča bio 28-23.

Najefikasnija u našem timu bila je Sanja Premović sa sedam pogodaka a pratila je Đurđina Jauković sa šest postignutih golova.

Rukometašice Crne Gore su tako izborile plasman u polufinale gdje će se sastati sa drugoplasiranom ekipom grupe A.

Cilj naše selekcije je, kako je istakao selektor Per Johanson, borba za zlatnu medalju o kojoj će najvjerovatnije odlučivati duel Crne Gore i Španije.