Rukometaši herojski izborili plasman na Evropsko prvenstvo!

Piše: Reprezentacija.me 1.1k pregleda Dodaj komentar

Crnogorski rukometaši remizirali su sa Rusijom 27:27, što im je bilo dovoljno za treće uzastopno prvenstvo Evrope!

Velika Crna Gora i veliki rukometaši naše zemlje! Po treći put zaredom, četvrti put ukupno u našoj istoriji himna “Oj svijetla majska zoro” će se čuti na šampionatu Starog kontinenta.
Nećemo putovati daleko, tek do susjedne Hrvatske, gdje ćemo imati priliku da pokažemo koliko je stvarno talentovana ova generacija rukometaša… a talentovana je mnogo.

Odmah se na početku meča vidjelo da će ovo biti teška utakmica za naše rukometaše ali i za nas pored malih ekrana. Loš početak “lavova”, poveli smo 1:0 sa sedmerca, ali onda su nas Rusa i zatvorili. Tačnije, odlučili su da igraju “flaster” na Vuka Borozana, što znači da su dobro obratili pažnju na duel sa Švedskom i FINAL4 Lige Šampiona.
Nedovoljna pokretljivost u odbrani i neproduktivan napad natjerali su selektora Đukića da na 6:2 za Rusiju traži tajmaut.
Dolazimo na 6:5 golovima Grbovića i Lipovine, međutim nakon isključenja Vujovića, slijedi ponovo pad u igri i Rusi povećavaju prednost, mi nijesmo uspjeli da se konsolidujemo, te domaćin na odmor ide sa 5 golova prednosti. Skor na poluvremenu bio je 16:11.

Nakon prvih 30 minuta meča Crna Gora je imala velikih 5 golova zaostatka za Rusijom u odlučujućem meču za plasman na Evropsko prvenstvo. Energija koju su “crveni” imali u duelu sa Švedskom kao da je isčezla na putu ka Moskvi, odbrana je zakazala, presporo reaguju igrači Dragana Đukića u defanzivi. Ruski igrači imali su mnogo otvorenih šuteva, posebno sa centralnih pozicija. Napad zaustavljen u većem dijelu, flasterom nad Borozanom, ali i nekoliko promašenih zicera doveli su do ozbiljnog minusa.

Drugo poluvrijeme otvaramo koliko toliko bolje, Borozan je proradio, dao dva lijepa gola, međutim brinu promašeni ziceri naših, najviše Lipovine, jer smo u tom momentu imali samo dva gola zaostatka i mogli smo dovesti meč u egal na 20 minuta do kraja.
Tih prvih 15 minuta drugog poluvremena okarakterisala je čvrsta igra na obje strane, požrtvovanost i borba, ali i “jeftine” greške u odbrani i napadu koje su kočile naše momke da dođu do željenog rezultata.

Božović nas je primakao ponovo na ta “čuvena” dva gola razlike, ali je očigledno da su falili golovi pojedinih igrača, najviše Lasice koji je odigrao sjajnu utakmicu u Nikšiću.
Pogodio je Radojević sa krila za 24:23, a onda je Borozan zaradio dva minuta isključenja zbog faula i još dva zbog prigovora. Nevjerovatna i teška odluka arbitara, čak četri minuta smo bili bez najboljeg igrača na 8 minuta do kraja odlučujeg meča za plasman na veliko takmičenje.
Đukić je tražio tajmaut, tražio mirnoću u napadu, koncetraciju i agresivnost u odbrani.

Vujović je svojim 6. pogodio za drugo izjednačenje na utakmici za 24:24 na 6 minuta do kraja. Ipak, Rusi u narednom napadu koriste igrača više pogodkom sa krila.
Miloš Božović vraća egal “bombom” za svoj 5.gol iz 5 pokušaja, a odbrana još jednom odrađuje svoj dio posla. Vuku je istekla kazna, a onda vođstvo. I to zahvaljujući nevjerovatnim Božovićem koji je zakucao loptu u mrežu i doveo Crnu Goru na plus 1.
Činilo se da ćemo se odbraniti, ali je Kiseljev svojim 6. golom izjednačio rezultat.

Dobra odbrana i gol Grbovića sa pivota dovode naše na plus jedan, Rusi izgubljeni i u panici traže tajmaut na minut do kraja. Soroka postiže gol za izjednačenje, međutim ostalo je samo 8 sekundi do kraja, Đukić je tražio pauzu, smirio igrače koji su priveli meč kraju i ovim remijem izborili plasman na Evropsko prvenstvo kao drugoplasirani tim u grupi 6!

Borozan je upisao sedam, a Vujović šest golova, dok su u redovima “bačuški” se istakli Kovaljev i Kisiljev sa po šest golova.
Šampionat će se održati u januaru sljedeće godine.