Remi Crne Gore u Klužu

Piše: Vladan 736 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo igrala je neriješeno sa Rumunijom.

Oba gola na utakmici viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je Rumunija povela u 85. minutu, da bi dva minuta potom Jovetić uspio da donese bod Crnoj Gori.

U prvom poluvremenu bile su dvije šanse, po jedna na obje strane.

Crna Gora je sjajno počela utakmicu i već u 5. minutu Bećiraj ne koristi odličnu priliku kada se poslije asistencije Vešovića našao sam pred golmanom Pantilimonom, ali ipak nije uspio da postigne gol.

fatos beciraj crna gora rumunija fudbal

Rumuni su uzvratili u 21. minutu kada su imali šansu za gol, ali je Mladen Božović istrčao na vrijeme i odbranio šut Andonea.

U drugom poluvremenu ponovo je bio sjajan golman Božović. U 62. minutu je viđena fenomenalna odbrana nakon što je Stanči šutirao iz slobodnog udarca.

U 85. minutu viđen je prvi gol na meču. Popa je bio strijelac za Rumuniju. Nije puno prošlo, pa je u 87. minutu Crna Gora preko Jovetića uspjela da izjednači. Na centaršut Kojaševića, Jovetić je glavom postigao gol i donio bod Crnoj Gori.

Poslednji minuti meča su bili za infarkt. U 94. minutu Vukčević je skrivio penal, da bi, srećom, Stančiju sa penala promašio cijeli gol.

U preostalim mečevima grupe E, Danska je pobijedila Jermeniju 1:0, dok su Kazahstan i Poljska igrali 2:2, iako je Poljska vodila 2:0.

Sledeću utakmicu, Crna Gora Gora dočekuje Kazahstan 8. oktobra, a četiri dana kasnije gostuje Danskoj.

Rumunija – Crna Gora 1:1

1:0 – Popa 85′
1:1 – Jovetić 87′

Rumunija: Kostel Pantilimon, Steliano Filip, Kozmin Moci, Ovidiu Hoban, Romario Benzar, Florin Andone (od 70. Gabriele Torže), Erik Bikfalvi (od 76. Adrian Popa), Bogdan Stanku (od 90. Klaudiu Kešeru), Dragoš Grigore, Kristian Sapunaru, Nikolae Stančiu.

Crna Gora: Mladen Božović, Nikola Vukčević, Žarko Tomašević, Marko Vešović (od 80. Damir Kojašević), Marko Bakić (od 62. Stefan Mugoša), Stevan Jovetić, Fatos Bećiraj (od 90. Nemanja Nikolić), Stefan Savić, Aleksandar Šćekić, Marko Simić, Adam Marušić