Prvi poraz na pripremama za Eurobasket

Piše: Vladan 806 pregleda Dodaj komentar

kosarkaMuška seniorska reprezentacija doživjela je prvi poraz u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Sloveniji – izabranici Luke Pavićevića u prijateljskom duelu u Dubrovniku poraženi su od Hrvatske 72:60 (18:18, 22:17, 19:12, 13:13).

Domaćin je nakon prvog poluvremena imao pet poena prednosti (40:35),  a nakon serije 10:0 na početku treće četvrtine, došao je do dvocifrene prednosti (50:35), koju je sačuvao do kraja meča, pa su Blagota Sekulić i saigrači doživjeli prvi poraz u pripremnom periodu nakon tri pobjede. Reprezentativci će u subotu dobili slobodan dan, a u nedjelju nastavljaju pripreme u Baru. Naredne provjere u sklopu priprema za Eurobasket, ”crveni” će imati na turniru u Kopru, na kojem će 22. i 23. avgusta igrati protiv Slovenije i Italije.

Prvi poraz u pripremnom periodu za Eurobasket u Sloveniji – nakon tri pobjede koje su ostvarene protiv Mađarske, Austrije i Ukrajine, izabranici Luke Pavićevića u Dubrovniku su poraženi od Hrvatske 72:60 (18:18, 22:17, 19:12, 13:13).

Domaćin je nakon prvog poluvremena imao pet poena prednosti (40:35),  a nakon serije 10:0 na početku treće četvrtine, došao je do dvocifrene prednosti (50:35), koju je sačuvao do kraja meča.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Nikola Vučević i Nikola Ivanović sa po 9 poena, dok je Vladimir Dašić meč završio sa 8 poena. Tajris Rajs nije bio u protokolu za duel u Dubrovniku.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Bojan Bogdanović sa 17, Ante Tomić sa 12 i Mario Delaš sa 11 poena.

Hrvatska je povela trojkom Rudeža, a tri poena prednosti imala je i u 3. mintuu (5:2), nakon čega je Aleksa Popović pogodio trojku za izjednačenje – 5:5. Ročesti je donio novo izjednačenje u 5. minutu (7:7), nakon čega jeHrvatska u dva navrata imala po četiri poena prednosti (11:7, 13:9). Nakon trojke Bakića, naša reprezentacija je prvi put povela (14:13, 7. minut), a Bjelica je pogodio za ”plus tri” – 16:13. Nakon prve četvrtine bilo je 18:18.

Domaćin je postigao četiri vezana poena na početku druge četvrtine za vođstvo 22:18 u 11. minutu, a Bogdanović je sa dva pogođena slobodna bacanja svom timu donio četiri poena prednosti (26:20) u 13. minutu. Hrvatska je u dva navrata imala po šest poena prednosti (29:23, 33:27), a nakon trojke Bogdanovićabilo je ”plus sedam” (36:29) u 17. minutu.Ivanović je sa pogodio dvojku sa zvukom sirene i zaostatak na kraju prvog poluvremena iznosio je pet poena – 40:35.

U prva tri i po minuta treće četvrtine, Blagota Sekulić i saigrači nijesu postigli poen, pa je Hrvatska nakon serije 10:0, došla do 15 poena prednosti (50:35) u 24. minutu nakon poena Bogdanovića. Seriju domaćina prekinuo je Dubljević koji je pogodio trojku, a Dašić je u 30. minut u pogodio trojku i smanjio zaostata na devet poena (55:46). Izabranici Jasmina Repeše u posljednjih deset minuta ušli su sa 12 poena prednosti – 59:47.

Hrvatska je na početku posljednje četvrtine ponovo došla do ”plus 15” – 62:47, predost je sačuvala do kraja meča i došla do druge pobjede u pripremnom periodu.

Reprezentativci će u subotu dobili slobodan dan, a u nedjelju nastavljaju pripreme u Baru.

Naredne provjere u  sklopu priprema za Eurobasket u Sloveniji, ”crveni” će imati na turniru u Kopru, na kojem će 22. i 23. avgusta igrati protiv Slovenije i Italije.

HRVATSKA – CRNA GORA 72:60 (18:18, 22:17, 19:12, 13:13)

HRVATSKA: TOMIĆ 12, Andrić 5, Drejper 4, Bogdanović 17, RUDEŽ 9, TOMAS 3, UKIĆ 4, MARKOTA 5, Delaš 11, Planinić, Delaš 2, Šarić.

CRNA GORA: Vučević 9, Bakić 3, SUAD ŠEHOVIĆ 6, A. POPOVIĆ 6, Sead Šehović, Sekulić, ROČESTI 6, Bjelica 6, DUBLJEVIĆ 7, DAŠIĆ 8, Ivanović 9.