Neočekivan poraz i ispuštena velika šansa: Crna Gora izgubila od Mađarske

Piše: Vladan 386 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska košarkaška reprezentacija poražena je od Mađarske u Podgorici 88:84 u 4. kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Neočekivan poraz, nakon ubjedljive pobjede nad istim rivalom prije tri dana  u gostima (83:67), drugi u grupi.

Mađarska je zasluženo slavila, vodila je tokom cijelog meča, a u posljednjoj četvrtini došla do trijumfa, nakon što je 3. period završen 59:59.

Mnogo izgubljenih lopti (ukupno 17, 11 u prvom poluvremenu), devet promašenih bacanja, loših reakcija u odbrani – “crveni” su bili znatno slabiji nego u Debrecinu, a Mađari organizovaniji i precizniji nego u tom duelu.

Propuštena je velika šansa da se u odlučujuću fazu prenese dovoljan broj bodova da šanse za plasman na Eurobasket budu prilično realne.

Džastin Kobs je postigao 21 poen, Vladimir Mihailović 18, Nemanja Radović 15 za Crnu Goru.

David Vojvoda je vodio Mađarsku sa 24 poena.