Poraz Crne Gore od Hrvatske, ”ajkule” prve u Dubrovniku

Piše: Vladan 865 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u 3. kolu turnira u Dubrovniku od selekcije Hrvatske 7:5 (3:0, 0:1, 3:2, 1:2).

”Ajkulama” je to prvi poraz nakon dva startna trijumfa, pa će turnir koji je bio posljednja i jedina provjera pred start Evropskog prvenstva u Beogradu završiti na prvom mjestu.

Hrvatska je povela sa dva gola Luke Lončara, da bi na 3:0 povisio Joković što je bio i rezultat prve četvrtine. U drugoj dionici viđen je samo jedan gol a bio je djelo Aleksandra Radovića.

Na 3:2 smanjio je Nikola Janović, a onda su uslijedila dva gola domaćina za 5:2. Za Crnu Goru je pogodio Radović ali je do kraja dionice Maro Joković vratio plus tri. Preko Mišića i Sekulića prišli smo na 6:5, na četiri minuta do kraja Sukno je pogodio za 7:5 što je i bio konačan rezultat meča.

Po dva gola za Hrvatsku postigli su Sandro Sukno, Luka Lončar i Maro Joković, a jedan Luka Bukić. Dvostruki strijelac za Crnu Goru bio je Aleksandar Radović, dok su po gol postigli Mlađan Janović, Saša Mišić i Luka Sekulić.