Poraz Crne Gore i kraj snova o Mundijalu u Rusiji

Piše: Reprezentacija.me 740 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crne Gore poraženi su pod Goricom od Danske u pretposljednjem kolu grupe E kvalifikacija za Mundijal 2018. godine rezultatom 1:0.

Poraz naših momaka večeras pod Goricom. Poraz od Danske, dobre Danske, brze, napadačke, mirne, koncetrisane, hladnokrvne. Bolje? Nijesmo tako sigurni… Očigledan grč je uhvatio naše momke nakon gola i povrede Jovetića. Skoro čitavo prvo poluvrijeme i 20-tak minuta drugog igrači Crne Gore su igrali u tom grču. Uz to, nekako tokom čitave utakmice naše momke nije išlo, nije im polazilo za nogama ono što im uobičajno ide… Sreća večeras nije bila naklonjena našim fudbalerima dok su Danci praktično odigrali bez greške i pokazali da su u ozbiljnoj formi a sada prijete da “otmu” Poljacima i to prvo mjesto.

Ništa se ne može zamjeriti našim momcima. Želje je bilo, borbe je bilo, izgaranja i požrtvovanja na pretek, ali bez fudbalske sreće teško ćete pobjediti bilo koga a kamoli reprezentaciju ovakvog kalibra. Nama sada ostaje da skupo prodamo kožu protiv Poljske, a onda da se spremamo za kvalifiakcije za EP, bazu imamo, kostur imamo – samo trebamo kao i do sada, da im pružimo podršku.

Danci su izašli sa napadačkom formacijom, sa tri ofanzivna igrača sa Eriksenom iza njih, dok je Tumbaković naredio da izađe standardna formacija, s tim što je Kosovića zamjenio Ivanić.

Utakmica je počela onako kako smo se i nadali, presingom naše reprezentacije na defanzivne i odbrambene igrače Danske sa ciljem da preuzmemo kontrolu i da pokušamo dati rani gol koji bi nam olakšao posao do kraja meča.

Upravo tako nešto se desilo u 2. minutu kada su Danci pogriješili u svom šesnaestercu, Marušić je bio oprezan ali nije uspio da kazni goste.
Danska je izdržala početni pritisak naših i vratila se u meč, postignut je balans na sredini terena.

U 12. minutu imali smo korner gdje je Jovetić, nakon centaršuta na drugu stativu, glavom spustio loptu do Tomaševića koji se nije snašao na poziciji centarfora te je šutirao daleko preko gola.

Uzvratili su “crveno-bijeli” nakon samo dva minuta, tamnoputi igrač Selte Sisto je oprobao udarac iskosa sa 20 metara ali je samo zagrijao dlanove Danijela Petkovića.

I onda u 16. minutu hladan tuš za sve na stadionu u Podgorici. Eriksen je pokazao u kakvoj je formi, kakav je igrač i zašto je glavni igrač Totenhema uz Kejna i Dele Alija, šutem sa nekih 20 metara između tri naša igrača matira čuvara mreže Loriena.

Kao da to nije bilo dovoljno loše za navijače Crne Gore, mada nevolja nikad ne dolazi sama, kažu stari. Stevan Jovetić je doživio peh, stara povreda zadnje lože se ponovo aktivirala i još jedan šok za nas – mlađani golgeter Luka Đorđević je zamjenio našeg kapitena.

Danci su isto morali da mijenjaju, Larsena je zamijenio Durmisi.

Vidjelo se da su gol i povreda Jovetića psihički uticali na naše momke te se osjetio pad u igri, dok su Danci s druge strane, naravno preuzeli kontrolu nad sredinom terena i čuvali vođstvo. Naši nijesu do kraja poluvremena zaprijetili, osim Jankovića u 39. minutu, što je očigledno rezultat ozbiljnog pada koncetracije i morala. Isti se osjetio ne samo na terenu već i na tribinama gradskog stadiona u Podgorici. Tumba će očigledno morati da mijenja u nastavku meča.

Trebalo je 10 minuta igre u drugom poluvremenu da Crna Gora prenese težište igre na protivničku polovinu, u međuvremenu nije bilo izglednijih prilika na obje strane.

U 61. minutu trgnula se Crna Gora trgnule su se i tribine, Vešović je nakon dobrog driblinga uputio jak udarac koji je odbijen u korner od strane jednog od defanzivaca Danske. Nakon kornera je Savić pokušao ali je i to odbijeno u korner. Marušić je šutirao iskosa ali samo pored stative Šmajhelovog gola.

U 64. Danci ponovo mijenjaju, ovoga puta u navali, Kornelijus je izašao a zamnijenio ga je Lord Bentner.

U 70. minutu Vešović je sjajno okrenuo i driblingom izbacio svog čuvara, dodao do Mugoše koji je dobro šutirao ali je lopta prošla tik iznad prečke.

Marko Vešović je dobio žuti karton, tako da ga neće biti protiv Poljske.

Još jedna izgledna prilika za našu reprezentaciju, Janković je dobio loptu u prostor po lijevoj strani, pokušao da šutne ali je na kraju to ispao pas na koji je natrčavao Lući Đorđević ali je defanzivac Danske stigao prije njega na tu loptu.

76′ izmjena u ekipi Crne Gore, Piksi Kojašević mijenja Stefana Mugošu.

Janković je dva minuta nakon toga pokušao sa distance, ali preslabo i prelako za Kaspera Šmajhela, čuvara mreže “lisica” iz Lestera.

U 85. minutu Tumba mijenja po posljednji put an meču, brzonogi Jovović ulazi u igru a mijenja večeras sjajnog Marka Jankovića.

Na kraju meča, Eriksen je imao stopostotnu šansu koju mu je skinuo Petko, a žute kartone su dobili Savić i Simić.

SASTAVI:

Crna Gora:  Petković – Marušić, Savić, Simić, Tomašević – Vukčević, Ivanić – Vešović, Janković, Jovetić – Mugoša.

Danska:  Šmajhel – Dalsgard, Kjer, Bjeland, Larsen – Kvist, Dilejni – Eriksen – Poulsen, Sisto, Kornelijus.