Pobjeda juniora nad Kosovom na oproštaju

Piše: Vladan 805 pregleda Dodaj komentar

Konačno su naši juniori osjetili ukus pobjede u Đakovici, ali u duelu koji im teško može biti i utjeha u konačnom debaklu koji su doživjeli u kvalifikacijama za SP u Brazilu.

Izabranici Ljuba Obradovića su savladali slabašnog domaćina 26:22 i tako makar izbjegli da se nađu na poslednjem mjestu u kvalifikacionoj grupi.

Selektor Obradović je danas šansu ukazao igračima koji su imali malu minutažu protiv Bjelorusije i Švajcarske, a i sa praktično drugim timom (odmarali Borozan, Božović, Krivokapić) „crveni“ su savladali rivala koji je daleko od ozbiljnog rukometa.

Interesantno je da je debitovao petnaestogodišnji desni bek iz Nikšića Branko Vujović koji se i upisao u strijelce. Fenomenalan meč je odigrao Stefan Čavor koji je zabio osam golova, od kojih sedam u prvom dijelu kada je Crna Gora i napravila rezultatsku prednost, odličan je bio i Petar Petričević, dok je i Jokić pokazao kvalitet.

Kod Kosova su se istakli Abdulah i Gjuka sa po šest golova.

Kosovo je jedino vođstvo na meču imalo u 10.minutu kada je upravo Gjuka pogodio za 4:3, a onda je uslijedila super serija desnog beka mađarskog Curgija – Čavora za 8:5 u 18.minutu. Vratilo se Kosovo u igru u naredna tri minuta 8:7, ali su onda Petričević i Jokić odradili dobar posao i odveli „lavove“ na odmor sa plus tri – 13:10.

Najveću prednost na meču naši juniori su imali u 46.minutu kada je Branko Vujović pogodio za 21:15 nakon čega je bilo jasno da će Obradovićev tim doći do prvog trijumfa na turniru.

Crna Gora – Kosovo 26:22 (13:10)

Crna Gora: Borilović, Zejak, Božović, Borozan, Čavor 8, Ćorović 1, Ćuzović, Jokić 6, Krivokapić, Lipovina 1, Peruničić 1, Petričević 7, Pižurica, Rakočević 1, Turković, Vujović 1.
Kosovo: Abdulahi 6, Aguši, Ahimusa, Beriša, Beširi 4, Brokui, Emini, Gjuka 6, Haziri, Ibrahimi, Limani 3, Mehmedi, Ramadani 1, Selmani, Tehirukaj 2, Tolaj.