Orlando bolji od Memfisa, Vučkova dobra partija (VIDEO)

Piše: Ognjen 785 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Orlanda pobijedili su Memfis na svom terenu 112:102 u jutros odigranom meču NBA lige.

Orlando je do 15. pobjede u sezoni predvodio Aron Gordon sa 30 postignutih poena, 16 je ubacio Serž Ibaka, dok je dabl-dabl zabilježio Bismak Bijombo sa deset poena i 12 skokova.

Na korak od istog učinka bio je naš Nikola Vučević koji je za 27 minuta postigao 13 poena uz devet skokova a imao je i po jednu asistenciju i blokadu.

U ekipi Memfisa najbolji je sa 17 poena bio Majk Konli. Po 11 su dodali Mark Gasol i Džejms Enis dok je jedan poen manje postigao Toni Alen.

208904

Denver uz odličnu igru srpskog centra Nikole Jokića savladao Kliperse 106:102 za 13. pobjedu ove sezone.

Jokić je igrao 32 minuta i postigao je 24 poena uz deset skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Dobre partije prikazali su i Danilo Galinari i Vil Barton sa po 23 poena.

Klipersi su igrali bez trojice igrača iz prve postave, Blejka Grifina, Krisa Pola i Džej Džej Redika. Oni su uspjeli da nadoknade 17 poena zaostatka i u četvrtoj četvrtini steknu sedam poena prednosti. Denver je odgovorio serijom 7:0 i pobijedio.

Džamal Kroford bio je najefikasniji u ekipi iz Los Andjelesa s 24 poena, Ostin Rivers postigao je 19, a Deandre Džordan 12 poena i 11 skokova.

Detroit je savladao šampione Klivlend 106:90, prekinuvši niz od pet poraza. Tobajas Haris bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21 poenom, a Kentavijus Koldvel Poup dodao je 18 poena. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije igrao.

U ekipi aktuelnog šampiona nije bilo najboljeg igrača Lebrona Džejmsa. To je treći put ove sezone da nije igrao, a Kavalirsi su izgubili sva tri puta.

Klivlend je odigrao petu utakmicu u posljednjih sedam dana, a protiv Detroita nijednom nije vodio. Najefikasniji je bio Kajri Irvng sa 18 poena, pet skokova i osam asistencija, a Kevin Lav postigao je 17 poena uz 14 skokova.

Minesota je pobijedila Atlantu sa 104:90. Karl Entoni Tauns bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 22 poena i 11 skokova, a trijumfu je doprinio i Zek Levin sa 21 poenom, od koji je ubacio šest “trojki”. Dobru partiju prikazao je i Endru Vigins sa 21 poenom, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica je za 25 minuta postigao osam poena, uz pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

U ekipi Atlante Dvajt Hauard ostvario je “dabl dabl” učinak od 20 poena i 12 skokova.

Hjuston je pobijedio Feniks sa 131:115 predvođen Džejmsom Hardenom koji je postigao 32 poena i imao 12 asistencija. To je bila njegova 12. utakmica u kojoj je postigao najmanje 30 poena ove sezone. Hjuston je vodio tokom cijele utakmice i to uglavnom sa najmanje 20 poena prednosti. U pobjedi su učestvovali Rajan Anderson i Nene sa po 15 poena.

Najefikasniji u Feniksu bio je Erik Bledso sa 24 poena, a Brendon Najt dodao je 21.

Toronto je savladao Portland sa 95:91 i ostvario sedmu uzastopnu pobjedu na gostovanjima u međusobnom duelu, a Nju Orelans je predvođen Entonijem Dejvisom (28 poena) pobijedio Dalas sa 111:104.

Čikago je pobijedio Indijanu sa 90:85 i prekinuo niz od tri poraza, Vašington je pobijedio Milvoki sa 107:102, a Sakramento je pobijedio Filadelfiju sa 102:100 i vezao četvrtu pobjedu.

Bruklin je pobijedio Šarlot sa 120:118 “trojkom” Rendija Fojea u poslednjim trenucima utakmice.