Odličan debi Filipa Barovića za njemački Bon

Piše: Ognjen 755 pregleda Dodaj komentar

U meču prvog kola njemačkog košarkaškog šampionata, košarkaši Albe u Berlinu su opravdali ulogu favorita i savladali Telekom Bon rezultatom 96:89.

Tri četvrtine gosti su bili apsolutno ravnopravan rival ali ipak nisu imali snage da eventualno naprave veliko iznenađenje već na startu.

Sjajan debi za tim Bona imao je crnogorski košarkaš, 207 centimetara visoki centar Filip Barović. Barović je za 25 minuta koliko je proveo na terenu imao učinak od 13 poena, 6 skokova i dvije ukradene lopte.

U pobjedničkom timu istakao se Elmedin Kikanović sa 23 poena a odličan je bio i bivši kapiten Partizana Dragan Milosavljević koji je dodao 20. U Bonu najefikasniji je bio Horton sa 19 poena.

Podsjećanja radi, Nikšićanin je u karijeri nastupao za mađarske klubove Sopron i Duna Asfalt a u Crnoj Gori za Ibon, Budućnost i Mornar.