Novi poraz košarkaša, drugi od Turske

Piše: Vladan 815 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crne Gore doživjeli su poraz na turniru u Istanbulu.

Izabranici Bogdana Tanjevića poraženi su od domaćina Turske rezultatom 84:70.

Naši momci su odlično otvorili meč i već nakon prve četvrtine imali prednost od 13 poena razlike (23:10). Međutim, domaća ekipa je uspjela da preokrene rezultat, odlično odigra u napadu i odbrani, gdje su za deset minuta uspjeli da postignu 33 poena, a gostima dozvolili da ubace svega 14, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 43:37.

Nastavak meča je bio ujednačen, pa su treću dionicu Crnogorci dobili 17:16, da bi u poslednoj četvrtini Turska završila posao i riješila pitanje pobjednika (25:16).

Ovo je drugi poraz “crvenih” u Istanbulu. Prije dva dana poraženi su od domaćina rezultatom 78:60, dok su juče bili ubjedljivi protiv Ukrajine 75:62.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Vučević sa 12 poena, Vranješ je ubacio 10, Rice 9, Đurišić 8.

U pobjedničkoj ekipi Osman je postigao 19, Korkmaz 17, dok je Guler ubacio poen manje.

Za Bojana Dubljevića i saigrače to je bio osmi kontrolni meč u pripremnom periodu, u kojem su poraženi od Srbije, Grčke, Italije, Francuske i Turske dva puta, a savladali Belgiju i Ukrajinu.

Crna Gora prvi meč na Evropskom prvenstvu igra 1. septembra protiv Španije, a rivali u grupi u rumunskom Klužu su još Hrvatska, Češka, Mađarska i Rumunija.