„Crveni” nemoćni protiv prvaka svijeta: Ubjedljiv poraz crnogorskih košarkaša u Njemačkoj

Piše: Vladan 443 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski košarkaši su bili daleko od iznenađenja u Njemačkoj na startu kvalifikacija za Eurobasket.

Konačnih plus 24 (85:61) surovo pokazuju razliku u korist domaćina, jer je možda moglo i da bude drugačije nakon što je Crna Gora u samo nekoliko minuta finiša treće i početka posljednje četvrtine serijom 11:0 smanjila na 58:52. Tada je prijetila i da potpuno unese neizvjesnost, prije nego se konačno ugasila – pa je ubjedljiv poraz na otvaranju bio neminovnost.

Premalo se pitala naša selekcija u Ludvigzburgu protiv aktuelnog prvaka svijeta, veoma loše otvorila utakmicu, pa je prve poene postigla tek nakon pet minuta i 50 sekundi kada je Vladimir Mihailović smanjio na 16:2. Nakon toga je napad „crvenih” na nešto ličio, ali odbrana nije imala šansi protiv rastrčane i šuterski raspoložene Njemačke. Bilo je tako minus 21 početkom drugog perioda, a na poluvremenu 47:30.

Njemci su u prvih 20 minuta pogodili devet trojki, naši košarkaši imali devet izgubljenih lopti, pa je razlika bila realno stanje na terenu „MHP arene”.

Treća četvrtina je prvo ponudila nastavak dominacije domaćina, a onda i reakciju Crne Gore koja je nakon 58:41 napravila seriju 11:0 u kojoj je sedam poena postigao Kendrik Peri, uz pogotke Nemanje Radovića i Zorana Nikolića.

Na minus šest je naš tim, međutim, potpuno stao – dozvolio je nekoliko ofanzivnih skokova rivalu, koje je u poene pretvarao košarkaš Barselone Oskar da Silva, pa se od sredine posljednje četvrtine pitanje pobjednika više nije postavljalo…

U crnogorskom timu je najefikasniji bio Peri sa 16, Radović je upisao 13, a Mihailović 10 poena. Kod Njemaca je najbolji bio Da Silva (19).

Crna Gora se u drugom kolu sastaje sa Švedskom – taj meč je u nedjelju od 19 sati u dvorani „Morača”. Šveđani su na startu avladali Bugarsku 84:70.

NJEMAČKA – CRNA GORA 85:61 (28:10, 19:20, 11:20, 27:11)

Njemačka: DA SILVA 19 (3-1), VAJLER-BEB 10 (3-2), Vuimberg 5 (2-2), Šnajder, Vajdeman 2, MATISEK 9 (3-3), Olinde 13, VOLFART-BOTERMAN 4 (2-2), Vank, Delou 13, Zengfelder 3, KREMER 7.

Crna Gora: Ilić, Mihailović 10 (7-6), Hadžibegović, Slavković 2, RADONČIĆ 1 (2-1), SIMONOVIĆ 4, Radović 13, NIKOLIĆ 6, Drobnjak 4 (3-2), POPOVIĆ, Žugić 5 (1-1), PERI 16 (4-3).