Nešić objavio širi spisak za kvalifikacije

0
251

Selektor ženske seniorske odbojkaške reprezentacije Crne Gore Dragan Nešić objavio je širi spisak odbojkašica za utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019.

Nešić će u narednom periodu skratiti spisak i odrediti igračice koje će početi pripreme 16.jula, kada je zakazano okupljanje selekcije. Prvi dio priprema naša selekcija će odraditi u Pljevljima, dok će od 3.avgusta boraviti u Baru, gdje će se pripremati za kvalifikacione utakmice, koje će Crna Gora igrati u dvorani “Topolica” u Baru.

Naše odbojkašice su u grupi C sa selekcijama Ukrajine, Grčke i Norveške. Plasman na EP kod odbojkašica obezbijediće prvoplasirane i drugoplasirane selekcije u svojim kvalifikacionim grupama.

Na Evropskom prvenstvu 2019 u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica po prvi put će se naći 24 selekcije, a prva dva mjesta u kvalifikacionim grupama obezbjeđuju plasman na prvenstvo.

RASPORED UTAKMICA

1.kolo

15.avgust: Grčka – Crna Gora (20:30h po lokalnom vremenu, N. IONIA MAGNISIAS)

2.kolo

19.avgustCrna Gora – Ukrajina (17h, SC “Topolica”, BAR)

3.kolo

22.avgustCrna Gora – Norveška (20:15h, SC “Topolica”, BAR)

4.kolo

25.avgust: Norveška – Crna Gora (18h po lokalnom vremenu, GAMLE FREDRIKSTAD)

5.kolo

5 ili 6.januar 2019: Ukrajina – Crna Gora (satnica će biti naknadno određena)

6.kolo

09.januar 2019: Crna Gora – Grčka (satnica će biti naknadno određena)

 

ŠIRI SPISAK ODBOJKAŠICA

TEHNIČARI

Tamara Roganović (Tent Obrenovac, Srbija)

Marija Šušić (Tent Obrenovac, Srbija)

Evgenija Milivojević (Penicilina Iaši, Rumunija)

Tijana Tvrdišić (Galeb Poliklinika Hipokrat)

PRIMAČI SERVISA

Tatjana Bokan (Pesaro, Italija)

Ksenija Ivanović (Bekeščaba, Mađarska)

Jelena Cvijović (Penicilina Iaši, Rumunija)

Dragana Peruničić (Foton Tornado, Filipini)

Danijela Džaković (Pursaklar, Turska)

Teodora Čavić (Galeb Poliklinika Hipokrat)

Milena Burzanović (Budvanska Rivijera Budva)

Katarina Ćaćić (Galeb Poliklinika Hipokrat)

KOREKTORI

Nikoleta Perović (MTV Štutgart, Njemačka)

Dijana Vuković (Luka Bar)

Katarina Budrak (Miluz, Francuska)

Miona Vučetić (Rudar)

Neda Vujadinović (Rudar)

SREDNJI BLOKERI

Ana Otašević (Targovište, Rumunija)

Marija Milović (Venel, Francuska)

Mina Dragović (Morača)

Saška Đurović (Tent Obrenovac, Srbija)

Andrea Laković (Temišvar, Rumunija)

LIBERI

Milana Rovčanin (Luka Bar)

Anja Pejović (Budvanska Rivijera Budva)