Nebitan poraz od Turske, crnogorski odbojkaši u polufinalu protiv Grčke ili Kine!

Piše: Ognjen 895 pregleda Dodaj komentar

Nakon pet uzastopnih pobjeda, uz samo dva izgubljena seta, stigao je i prvi poraz, i to nebitan – odbojkaši Crne Gore izgubili su u Istanbulu od Turske, poslije velike borbe, sa 3:2, u posljednjem kolu drugog turnira grupe F treće divizije Svjetske lige, ali su zadržali prvo mjesto u grupi koje vodi na fajnl-for u Slovačkoj.

Crna Gora i Turska su, naime, nastup u grupi završile sa istim brojem pobjeda (pet), ali izabranici Slobodana Boškana na kraju imaju bod više, jer je Turska u prvom meču protiv Portorika u Podgorici slavila sa 3:2, dok je naša reprezentacija u dva meča protiv Portorikanaca izgubila samo set.

Crna Gora će na finalnom turniru u Bratislavi, 4. i 5. jula, u polufinalu igrati protiv prvoplasirane ekipe grupe grupe G, Grčke ili Kine (meč između dva rivala je u toku). U drugom polufinalu, igraće domaćin Slovačka i pobjednik grupe H, Španija ili Kina.