MZT “slomio” Lovćen nakon produžetka – blistao Aleksa Popović

Piše: Ognjen 541 pregleda Dodaj komentar
druga.aba-liga.com

Košarkaši „Lovćena“ poraženi su večeras u Skoplju, posle velike drame i produžetka, od ekipe „MZT-a“ u četvrtom kolu Druge ABA lige – 90:100 (24:19, 21:24, 19:16, 16:20, 11:21).

Igrači cetinjskog tima pružili su najbolju partiju u dosadašnjem toku sezone, ali ni to nije bilo dovoljno da se savlada favorizovani domaćin.

Tokom prve četvrtine ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Ipak, Cetinjani su zahvaljujući dobroj odbrani uvodnih deset minuta riješili u svoju korist (24:17).

Predvođen Aleksom Popovićem, cetinjski sastav je i u drugoj dionici imao prednost a na veliki odmor otišao je sa dva poena viška (45:43).

Do samog finiša trećeg perioda, izabranici Miodraga Kadije igrali su na visokom nivou. Ipak, prazan hod u posljednjih dva i po minuta (bez poena), koštao je cetinjski sastav možda i ubjedljivije prednosti pa se u posljednju četvrtinu ušlo pri rezultatu 59:64.

U posljednjoj dionici, ekipe su igrale u serijama. Svoju prednost, ekipa „Lovćena“ je održavala do sredine četvrte četvrtine, kada je skopski tim serijom od 8:0 stigao do pet poena prednosti (73:68). Tim sa Cetinja nije se predavao pa je seriom od 9:0 ponovo vratio rezultat u svoju korist (77:73).
Nakon velike drame u posljednjih dva minuta, domaći su nekako uspjeli da dođu do 79:79 i uvedu meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta igre, makedonski predstavnik je predvođen Lesterom Medfordom preuzeo konce igre u svoje ruke i tako riješio meč u svoju korist.

Ubjedljivo najefikasniji igrač večerašnjeg meča bio je „Lovćenov“ Aleksa Popović (33 poena), dok je kod „MZT-a“ najbolji e bio pomenuti Medford sa 24 poena.

U narednom kolu, košarkaši „Lovćena“ dočekaće čačanski „Borac“.

MZT Skoplje – Lovćen 100:90
(19:24, 24:21, 16:19, 20:15, 21:11)

Sportski centar Jane Sandanski u Skoplju. Sudije: Branislav Mrdak, Edo Javor, Damjan Gajšek.

MZT Skoplje: Medford 24, Simonovski 9, Vudard 17, Sokolov 2, Mitev, Magdevski 2, Ivanov 13, Stojanovski 5, Bojić 12, Mladenovski 14, Maslinko 2, Todorovski.

Lovćen: Pilčević 11, A. Popović 33, Vrbica 6, Parača, Lopičić 2, Lelić 11, Božović, M. Popović 21, Đukanović 2,  Ivelja 2, Todorović 2, Đoković.