Mornar bez brejka u Francuskoj

Piše: Ognjen 255 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara poraženi su u Parizu od Metropolitansa 78:65 u utakmici 4. kola Evrokupa.

Izgubljene lopte i smanjena rotacija odveli su crnogorskog predstavnika u drugi neuspjeh u grupi B.

Trener Mihailo Pavićević na večerašnjoj utakmici nije računao na usluge Dereka Nidama, Nemanje Vranješa i Milka Bjelice, pa se francuskom timu suprotstavio sa devetoricom igrača.

Mornar je u prvom poluvremenu imao čak 11 izgubljenih lopti, ali je na odmor otišao s prihvatljivim rezultatom, pošto je Metropolitans vodio sa svega šest poena prednosti (39:33).

Mornar je loše otvorio treću četvrtinu i dozvolio domaćinu do dođe do +15 (50:35), ali je do kraja tog perioda uspio da se vrati u igru i priđe na -5 (59:54).

Djelovalo je da Barani mogu odvesti meč u neizvjesnu završnicu, ali se Metropolitans u posljednjem kvartalu ponovo odlijepio na dvocifreno vođstvo i gosti su morali da potpišu kapitulaciju.

Kod Mornara izdvojio se Džejkob Pulen sa 22 poena. Ajzea Vajthed dodao je 18, Tejlor Smit 11, a Keni Gebrijel 10.

U pobjedničkom timu odskočio je Rob Grej sa 16 pogodaka, 14 je ubacio Vitalis Čikoko.

Obje ekipe sada imaju učinak 2-2.

Mornar u petom kolu, 28. oktobra, dočekuje Budućnost Voli.