Mladost sprema slavlje, poraz Rudara, Mornar i dalje vjeruje

Piše: Ognjen 741 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Mladosti pobijedili su Dečić i iskoristili poraz Rudara od Sutjeske da pobjegnu na 10 bodova aktuelnom šampionu.

Mladost je sve bliža tituli prvaka Crne Gore. Tim Peca Rakojevića je pobijedio Dečić 2:0. Mučenje lidera u prvom poluvremenu prekinuo je štoper Lakić koji je glavom nakon kornera Pejovića doveo domaće do prednosti i trasirao put ka pobjedi. U drugom se dijelu upisao još Raičević pa je Mladost lako slavila.

Rudar sa druge strane nije uradio ništa za 90 minuta protiv Sutjeske, a na kraju je čak i poražen. Milovac je u finišu dao gol za pobjedu nikšićkog tima kojom je praktično šampion detronizovan. Budućnost ima priliku da se osami na drugom mjestu ako ne izgubi u meču sa Bokeljem.

Mornar je pobijedio Iskru 3:0 i primakao se na pet bodova zoni baraža. Barani su u solidnoj formi za razliku od konkurenata pa nije nemoguće da se izvuku u posljednjih pet rundi.