Mladi razbili Belgiju, ostaje žal za propuštenom šansom za EURO

Piše: Vladan 691 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija ostvarila je veliku pobjedu u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo!

Crna Gora je u Nikšiću taktički nadigrala Belgiju, kaznila ih iz kontri i pobijedila rezultatom 3:0.

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Vladimir Jovović je u rodnom gradu načeo mrežu gostiju u 17.minutu.

Potom je Aleksandar Boljević, koji inače igra u Belgiji, prvi gol na meču postigao u 26.minutu, a onda i drugi u 37.minutu.

Naši momci su drugi put u pola godine pobijedili Belgiju, pošto su prvi meč pobijedili 2:1.

Crna Gora je u grupi završila na trećoj poziciji sa 16 poena (10 utakmica, 4 pobjede, 4 remija, 2 poraza od Češke).

Večerašnjim porazom, Belgija je na drugom mjestu sa 18 bodova uz utakmicu manje i igraće u baražu za Evropsko prvenstvo. Češka je današnjom pobjedom nad Moldavijom osigurala prvo mjesto u grupi sa osvojena 23 boda i direktno se plasirala na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora – Belgija 3:0

CRNA GORA: Kordić, Hočko, Kopitović, Boljević, Jovović (80.min Vušurović), Janković (85. min Šarkić) , Adžović, Kosović (88.min Kotorac), Lagator, Tučević, Raspopović.

Belgija: Roef, Castagne, Heylen, Denayer (33.min Fiore), Kayembe, Bakkali (55.min Guillaume), Schoofs, Praet (67. min Bongonda), Musonda, Verstraete, Schrijvers