Lovćen nanio Studentskom centru prvi poraz

Piše: Ognjen 293 pregleda Dodaj komentar
Foto - KK "Lovćen 1947 " Cetinje

Košarkaši Lovćena dobili su derbi 13. kola I A MCKL.

Cetinjani su na svom parketu nadigrali Studentski centar 81:75.

Lider šampionata bio je bolji u prvom poluvremenu, imao je tim trenera Trajkovića konstantno prednost koja je maksimalno iznosila 12 poena – 26:14.

Ipak Lovćen je serijom 12:0 na startu nastavka stigao do preokreta i poveo 44:41. Polovinom posljednjeg perioda Cetinjani su stigli do maksimalnih 7 poena viška 68:61 i dobili su meč u kom su praktično tri četvrtine bili u zaostatku.

Miloš Popović odigrao je odličan meč sakupio je 17 poena i 10 skokova, efikasniji je bio Rodi Pelters sa 18 poena, 16 uz 12 skokova sakupio je Tejlor Strejk.

Kod Studentskog centra 14 poena Brajona Gregorija, 12 poena ubacio je Andrija Slavković.

Studentski centar je doživio prvi poraz i ima 11 pobjeda, koliko i Lovćen pri čemu su Cetinjani doživjeli dva poraza.

Na trećem mjestu je Sutjeska sa skorom 10-3.

Nikšićani su u 13. rundi bili bolji od Danilovgrada 95:86.

Sutjeska je poslije tri četvrtine riješila pitanje pobjednika pošto je stvorila 22 poena prednosti, koje je Danilovgrad ublažio u posljednjem periodu.

Radosav Spasojević je sa 24 poena predvodio goste, 22 poena i šest skokova dodao je Đorđe Milošević.

Kod domaćih Aleksandar Radulović je blistao sa 23 poena, 10 skokova i pet asistencija.