“Lavice” sa Brazilom u meču odluke – za prolaz odgovara i remi

Piše: Ognjen 652 pregleda Dodaj komentar

“Lavice” danas od 17.45 igraju u Oldenburgu sa Brazilom, utakmicu posljednjeg petog kola grupe C, Svjetskog prvenstva u Njemačkoj. To je odlučujući meč za plasman u nokaut fazu, a Crnogorkama je dovoljan i bod da prođu dalje.

Izabranice Pera Johansona otvorile su šampionat na najbolji mogući način, ubjedljivom pobjedom (31:24) protiv trofejne selekcije Danske, da bi potom uslijedila dva poraza, od olimpijskog prvaka Rusije (28:24), a potom i od Japana (29:28), čemu su umnogome kumovale i sudije koje su diskutabilnim odlukama u finišu meča bacile sjenku na borbenu igru “lavica”.

To je naglasio i tada vidno revoltiran, selektor Johanson, nakon poraza od Japana, kada su sudije napravile par loših odluka koje su dovele do tijesne pobjede protivnika, uprkos vođstvu naše reprezentacije od 15:12 na poluvremenu meča.

Na sreću, taj poraz nije obeshrabrio Crnogorke, već im je dao vjetar u leđa, pa je tako uslijedila očekivana pobjeda protiv fenjeraša u grupi, reprezentacije Tunisa – 29:23.

Današnji protivnik “lavica”, selekcija Brazila, u dosadašnjem dijelu prvenstva zabilježio je pobjedu protiv Tunisa 23:22, potom remi sa Japanom 28:28, kao i dva poraza – od Rusije 24:16 i Danske 22:20.

U ostalim mečevima C grupe, u 12 sati sastaće se Japan i Tunis, dok je za 20 sati i 30 minuta zakazan duel Rusije i Danske.