Kraj dominacije Golden Stejta, Toronto prvi put u istoriji šampion NBA lige!

Piše: Vladan 714 pregleda Dodaj komentar

U svom prvom finalu u istoriji Toronto je i osvojio NBA ligu – u šestoj utakmicu u Ouklendu kanadski tim je i po treći put kao gost savladao Voriorse rezultatom 110-114!

Reptorsi su odlično otvorili utakmicu i poveli sa 9-0 ali se domaćin brzo vratio i ekipe su smjenjivale prednost. Do samog kraja bilo je jako neizvjesno, iako je na oko dva minuta prije kraja Toronto imao 6 poena viška Golden Stejt je uspio da priđe na poen zaostatka i čak odbrani naredni napad Toronta ali Karijev šut za tri nakon toga nije bio uspješan pa je Toronto lakše priveo meč kraju.

MVP finala bio je očekivano lider Toronta Lenard koji je ovo priznanje već osvojio u dresu San Antonio Sparsa prije 5 godina.

Nakon povrede Djurenta u prošloj utakmici i informacije da će najvjerovatnije propustiti čitavu sljedeću sezonu, Voriorse je večeras zadesio još jedan peh – povrijedio se još jedan od ključnih igrača Tomson koji je do momenta povrede u trećoj četvrtini imao 30 postignutih poena.

Toronto slavi prvu titulu u klupskoj istoriji a Golden Stejt se oprašta od Ouklenda i Orakl Arene jer će od naredne sezone domaće utakmicu igrati u centru San Franciska u Chase Centru čije je otvaranje planirano u septembru ove godine, neposredno pred početak nove NBA sezone koja počinje u oktobru.