Kolakovićev Kan prepustio prvo mjesto Pari voleju

Piše: Reprezentacija.me 915 pregleda Dodaj komentar

Kan je 24 kola, neočekivano, bio lider prvenstva, upisao je svih 10 pobjeda u prvih 10 kola, ali je u 25. kolu izgubio prvo mjesto na tabeli – tim koji sa klupe vodi Igor Kolaković je u subotu veče poražen u gostima od Seta 3:1 (25:22, 24:26, 25:22, 25:17), i doživio šesti poraz u prvenstvu.

Ponajbolji u Kolakovićevom timu bio je bivši srednji bloker Budućnosti Dejan Radić sa 18 poena i 71 odsto realizacije napada.

Poraz Kana iskoristio je Pari volej koji je kod kuće bio bolji od Narbona 3:1, pa su Parižani preuzeli čelnu poziciju na tabeli sa istim brojem pobjeda (što od ove sezone odlučuje o plasmanu) kao i Kan (po 19), ali sa tri boda više, kolo prije kraja ligaškog dijela.

U posljednjem kolu, Kan dočekuje Monpelje, koji je obezbijedio opstanak u ligi, dok Pari volej gostuje Nantu, koji se bori za opstanak.

Šanse da se domogne plej-ofa zadržao je Šomon za koji nastupa crnogorski reprezentativac Gojko Ćuk. Šomon je na svom terenu porazio konkurenta za osmo mjesto, posljednje koje vodi u plej-of, ekipu Ajačija sa 3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 25:23).

Šomon sada ima pobjedu više ali i dva boda manje od sedmoplasiranog Ajačija. Šomon u posljednjem kolu gostuje Narbonu, dok Ajačio dočekuje Set.