Kadeti u sjajnom meču pobijedili Izrael

Piše: Ognjen 658 pregleda Dodaj komentar

Naša kadetska reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

Izabranici Slobodana Savovića u drugom kolu grupe A savladali su Izrael 81:77 pa poslije dva kola, baš kao i Izraelci, imaju po pobjedu i poraz.

Bio je to zanimljiv i vrlo ujednačen duel Crne Gore i Izraela. Jednostavno nijedna od ekipa nije uspjela da napravi veliku razliku u ovom meču, a u samoj završnici naš sastav imao je više koncentracije i sigurnosti!

Izrael je nešto bolji bio u prvoj četvrtini i dobio je uvodni period 22:18. U drugom periodu naš se sastav revanširao istom mjerom, pa je nakon 20 minuta rezultat bio neriješen 38:38.

Ni treća četvrtina nije bila drugačija od ostatka meča, odlična i efikasna košarka, dobri procenti šut i prvenstveno izuzetno izjednačeno. Pokazuje to i rezultat poslije 30 minuta 61:60.

Crnogorci su sredinom posljednje četvrtine imali 72:67 i loptu, nijesu to iskoristili, pa je rival preokrenuo na 74:72. Uslijedio je tajm aut, pa trojka Filipa Anđušića za preokret. Izraelci su poravnali na 77:77, da bi naši odigrali dobar napad koji je teškim polaganjem završio Ilija Varajić.

Naš najbolji igrač danas Fedor Žugić odigrao je odličnu odbranu u narednom napadu i natjerao Izraelce na grešku. Uslijedio je faul i jedno pogođeno bacanje Anđušića – 80:77 na 12 sekundi prije kraja. Rival je probao trojkom do produžetka, Šimon je promašio, Žugić uhvatio loptu, pretvorio jedno bacanje i potvrdio trijumf, vrlo važan za rasplet u grupi.

Žugić je meč završio sa 29 poena i šutom iz igre 11/12. 23 poena dodao je Anđušić, 12 Varajić, devet Matija Karadžić (osam asistencija), četiri Petar Pavlović i po dva Andrija Grbović i Aleksa Bulajić.

Naš naredni rival je Slovenija u nedjelju od 13:45h.