Kadeti poraženi u Slovačkoj

Piše: Vladan 715 pregleda Dodaj komentar

kadetiKadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom prijateljskom meču od selekcije Slovačke rezultatom 2:1.

U veoma teškim uslovima za igru naša selekcija je bila blizu još jednog remija u duelu sa Slovacima, ali je domaćin ipak uspio zasluženo da dođe do pobjede.  Slovaci su dobro otvorili susret i već u osmom minutu došli do prednosti – Tupta se našao u situaciji jedan na jedan sa golomanom koju je rutinski pretvorio u pogodak.

Osam minuta kasnije “sokolići” su odgovorili i došli do izjednačenja. Grešku Grmana iskoristio je Vorotović i postigao jedini gol na meču za našu selekciju.

U nastavku susreta Slovaci su još dva puta uspjeli da pogode mrežu našeg gola. U 68. minutu Mođoroš je udarcem sa dvadesetak metara sa lijeve strane terena lob udarcem pogodio suprotan ugao gola Gligorovića. Samo ti minuta kasnije, još viđena je još jedna dobra akcija Slovaka po lijevoj strani, koju je u pogodak pretvorio Štefanec iz drugog pokušaja, pošto je prvi udarac istog igrača maestralnom intervencijom zaustavio Gligorović.

Pored viđenih pogodaka na današnjem susretu, Slovaci su imali još tri izgledne prilike, dok je naš tim imao priliku da ublaži poraz u 80. minutu ali je udarac Burzana zaustavio Vantruba.

Tvrda,borbena utakmica,jakog ritma,odigrana u gotovo nemogućim uslovima.Na samom početku mpča,poslije greške naše odbrane smo primili pogodak, ali smo se ubrzo konsolidovali i izjednačili odličnom reakcijom i efikasnom završnicom Vorotovića čime smo se potpuno vratili u utakmicu poslije negativne situacije na startu. U drugom poluvremenu dobro smo se kretali, imali veći posjed lopte od Slovaka i bili konkretniji do drugog primnjenog gola koji je postignut nefudbalskom metodom,dok je naš igrač već duže vrijeme povrijeđen ležao na terenu. Taj detalj je, kako se ispostavilo na kraju meča, i odlučio pobjednika današnjeg susreta. Iako smo potpuno promjenili ekipu iz prvog neriješenog duela i svim kandidatima dali kvalitetnu minutažu, do kraja meča imali smo i dvije izgledne situacije koje nismo pretvorili, a protivnik jednu svoju jeste. Prijateljski dvomeč sa kvalitetnom reprezentacijom Slovačke prvo nam je zajedničko međunarodno iskustvo koje nam je ukazalo na dobre strane koje treba da usavršimo i uigramo, kao i na greške koje ćemo kroz naredna okupljanja ispraviti i otkloniti. Neriješen rezultat iz prvog meča i dobra igra iz drugog , koju nije ispratio rezultat, dobra nam je polazna tačka za dalje akcije i dobar početak stvaranja i selektiranja 1998 generacije“,  rekao je Ljutica.

Slovačka – Crna Gora 3:1